کد خبر : 101161       تاریخ : 1397/04/16 13:11:15
 بانک‌های استان بوشهر به پرداخت تسهیلات اشتغال سرعت ببخشند

بانک‌های استان بوشهر به پرداخت تسهیلات اشتغال سرعت ببخشند

استاندار بوشهر با تاکید بر توسعه آموزش‌های مهارت‌آموزی گفت: اشتغال پایدار با پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد که بانک‌ها باید در این عرصه بیشتر تلاش کنند.

به گزارش «پیغام» به نقل ازتسنیم؛ عبدالکریم گراوند در نشست با مسئولان آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی نقش مهمی در حل بسیاری از مشکلات جامعه از جمله بیکاری دارد اظهار داشت: مهارت آموزی و تربیت نیروی انسانی می‌تواند در حل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی  به خصوص حل معضل بیکاری اثر بخش باشد.

وی راه حل اشتغال را مهارت‌آموزی دانست و تاکید کرد: مهارت‌آموزی ضمن اینکه سبب ایجاد اشتغال می‌شود زمینه توسعه و پیشرفت جامعه را فراهم می‌کند.

استاندار بوشهر تصریح کرد: راه حل اشتغال جزء با مهارت آموزی و تقویت مهارت راه دیگری ندارد.

گراوند ظرفیت ایجاد اشتغال در نظام اداری را محدود دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به محدود بودن ظرفیت اشتغال در نظام اداری باید اشتغال به سمت مهارت آموزی و توسعه  فعالیت بخش خصوصی فرهنگ سازی شود.

وی با تاکید بر نقش بانک‌ها به توسعه اشتغال‌‌زایی افزود: بانک‌ها باید نقش خود را در اشتغال‌زایی و اجرای طرح‌های تدوین شده بیشتر محقق کنند.

استاندار بوشهر تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی بانک‌ها را مورد تاکید قرار داد و افزود:  اشتغال پایدار با پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد که بانک‌ها باید در این عرصه تلاش مضاعف کنند.

گراوند توسعه کشت گلخانه‌ای را یکی از برنامه‌های اجرایی استان دانست و خاطرنشان کرد: طرح‌های کشت گلخانه‌ای برای دریافت تسهیلات، به بانک‌ها معرفی شده که باید در پرداخت تسهیلات به این طرح‌ها که در راستای توسعه  برنامه کشاورزی است تسریع شود.

وی شتاب در توسعه مسیر رشد و بالندگی جامعه را مورد تاکید قرار داد و گفت: امید می‌رود با معرفی مدیرکل جدید آموزش فنی و حرفه‌ای استان در راستای رشد و بالندگی استان با ارائه ایده‌های نو و کارآفرینی شتاب داده شود.

استاندار بوشهر با قدردانی از خدمات عبدالرسول کازرونی «مدیرکل قبلی آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر» برای دوراهکی مدیرکل جدید این مجموعه آرزوی موفقیت کرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=101161

نظـــرات شمـــا