کد خبر : 101287       تاریخ : 1397/04/23 09:01:05
ادامه عملیات جستجو و نجات کوهنورد جوان مفقود شده در کوهای بیرمی تنگستان

ادامه عملیات جستجو و نجات کوهنورد جوان مفقود شده در کوهای بیرمی تنگستان

پیغام: عملیات جستجو و نجات برای یافتن کوهنورد جوان مفقود شده درکوه های بیرمی منطقه خاییز تنگستان وارد پنجمین روز شد.

پیغام: عملیات جستجو و نجات برای یافتن کوهنورد جوان مفقود شده درکوه های بیرمی منطقه خاییز تنگستان وارد پنجمین روز شد. 
یک کوهنورد اهرمی که از روز سه شنبه هفته گذشته در کوههای بیرمی در منطقه خاییز شهرستان تنگستان گم شده بود با تلاش های نیروهای امدادی و محلی در منطقه هنوز هیچ اطلاعی از این کوهنورد در دست نیست.
از لحظه اطلاع این مفقودی،  تیم های واکنش سریع و جستجو و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر استان و شهرستان تنگستان، جستجو برای یافتن این کوهنورد آغاز کردند.


بر این اساس، با اعزام ۸ تیم عملیاتی و ۳ تیم پشتیبانی از نجاتگران هلال احمر و هیأت کوهنوردی شهرستان به همراه افراد بومی محلی روستای خاییز در حال جستجو می باشند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان روز گذشته از ادامه جستجو برای یافتن این کوهنورد جوان خبر داد و گفت: تیم واکنش سریع با بالگرد به منطقه اعزام شد تا هم از طریق ارزیابی هوایی به دنبال کوهنورد مفقود شده باشند و هم آذوقه و وسایل مورد نظر را به تیم های جستجو ونجات مستقر شده در کوهای بیرمی برساند.
حسین درویشی ادامه داد: همچنان تیم‌های عملیاتی مرکب از نیروهای امدادی هلال احمر و نیروهای محلی در حال جستجوی جوان مفقود شده اهرمی هستند.
وی افزود: همچنین تیم‌های عملیاتی ۱۰ نفره از هیئت کوهنوردی استان بوشهر برای جستجو به منطقه اعزام شده اند.
درویشی اظهار داشت: تیم‌های عملیاتی جستجو و نجات جمعیت هلال احمر، شبانه روز و بی وقفه بدنبال کوهنورد مفقود شده هستند تا بتوانند اطلاعاتی از این فرد بدست آورند.
رئیس جمعیت هلال احمر تنگستان همچنین از ادامه جستجو و تلاش برای یافتن جوان کوهنورد اهرمی که در کوههای بیرمی گم شده، خبر داد و گفت: از لحظه ی اطلاع تاکنون جمعیت هلال احمر تنگستان با اعزام ۸ تیم عملیاتی و ۳ تیم پشتیبانی از نجاتگران هلال احمر و هیأت کوهنوردی شهرستان به همراه افراد بومی محلی روستای خاییز در حال جستجو می باشند.

علی امیرنژاد بیان داشت: تیم واکنش سریع یگان پهپادی استان بوشهر با حضور نمایندگی کارگروه پهپادی کشور در استان بوشهر در معیت ۳ خلبان پهپاد و ۵ فروند پهپادهای پیشرفته، از شب گذشته جستجو و پایش هوایی منطقه را شروع کردند. این تیم در پایگاه امداد و نجات کوهستان هلال احمر خاییز مستقر بودند و دائم پایش هوایی انجام می دهند و از روز چهارشنبه به این عملیات پایان دادند.
وی افزود: تیم امداد و نجات هوایی هلال احمر  هنوز در منطقه حضور دارند  و عملیات جستجو ونجات زمینی  ادامه دارد.

پنجمین روز عملیات جستجو  و نجات بای یافتن کوهنورد اهرمی توسط تیم های کوهنوردی استان و نیروهای امداد و نجات و افراد محلی منطقه از صبح امروز از سر گرفته شد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=101287

نظـــرات شمـــا