کد خبر : 101933       تاریخ : 1397/05/23 07:35:15
کشف سه انبار احتکار برنج در استان/ کشف یک‌هزار و 900 دستگاه خودرو وارداتی قاچاق در بنادر استان
فرمانده انتظامی استان بوشهر:

کشف سه انبار احتکار برنج در استان/ کشف یک‌هزار و 900 دستگاه خودرو وارداتی قاچاق در بنادر استان

پیغام: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: در ۴ ماه نخست امسال سه انبار احتکارکالا به ارزش ریالی ۱۴۱ میلیارد ریال در استان کشف شده است.

به گزارش «پیغام»، سردار خلیل واعظی در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: گشت های نظارتی یک انبار برنج احتکار شده به میزان 500 تن و به ارزش 40 میلیارد ریال در شهر بوشهر شناسایی و کشف کردند، هم اکنون پرونده متهمان به مراجع قضایی ارجاع داده شد.
وی با بیان این که برنج‌های احتکار شده با ارز 4200 تومانی وارد کشور شده است، افزود: همچنین یک انبار کالا به میزان 38 تن برنج خارجی،2 تن ماکارونی،14 تن نمک ومقداری شکر به ارزش 1.1میلیارد ریال در شهرستان دشتستان  شناسایی و کشف شد.

وی همچین  یک فقره پولشویی  به ارزش 2 میلیارد و40 میلیون ریال،یک مورد تسهیلات غیرمجاز بانکی به ارزش 810 میلیارد ریال و یک فقره اختلاس به ارزش 2 میلیارد و130 میلیون ریال،دو فقره فرار از مالیات به ارزش 27 میلیارد ریال را از مهمترین کشفیات 4 ماه نخست سال جاری عنوان کرد.

واعظی  خاطر نشان کرد: در مجموع 47 فقره انواع جرم اقتصادی کشفیات داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل  78 درصد رشد را نشان می دهد.
وی درباره پرونده زمین خواری در استان بیان کرد: تاکنون 33 فقره پرونده زمین خواری با ارزش 128 میلیارد ریال دراستان از دست زمین خواران رفع تصرف شده است.
دستگیری 47 قاچاقچی مواد مخدر در استان
فرمانده انتظامی استان بوشهر به مبارزه قاطع با سوداگران مرگ تاکید کرد و گفت: در 4 ماه نخست امسال 4.4 تن  مواد مخدر کشف داشتیم که نسبت به سال قبل کشفیات مواد مخدر 97 درصد رشد را نشان می دهد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار «پیغام» درباره مبارزه با خرده فروشان در محلات بیان کرد: در راستای پاکسازی محلات 126طرح محله محور برای  ارتقا امنیت اجتماعی  اجرا کردیم که با اجرای این طرح 139 کیلو گرم مواد مخدر کشف و 189 نفر خردوه فروش دستگیر شد.
فرمانده انتظامی استان بوشهر اضافه کرد: در اجرای همین طرح 47 قاچاقچی عمده مواد مخدر دستگیر و 107 دستگاه موتورسیکلت کشف شده است.
وی خاطرنشان کرد: در 4 ماه نخست امسال 400 میلیارد تومان انواع کالای قاچاق در استان بوشهر کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 327 درصد افزایش دارد.

بازداشت یک نفر متهم پرونده قاچاق خودرو وارداتی 

این مقام مسئول همچنین از کشف  قاچاق خودروهای وارداتی  از گمرک بوشهر خبر داد و گفت:یک هزار 306 دستگاه خودرو قاچاق در بندر بوشهر کشف که تعدادی از آنها  توقیف شده و تعدادی وضعیت آنها در دست بررسی است.
وی با بیان این که در مجموع  یک‌هزار و 900 دستگاه خودرو وارداتی قاچاق در بنادر بوشهر و گناوه کشف شد، اضافه کرد: 594 دستگاه خودرو در گمرک گناوه کشف شده  که 225 دستگاه توقیف و مابقی پس از رفع مشکل از گمرک ترخیص شدند.
واعظی با بیان این که در راستای خودروهای قاچاق تاکنون یک نفر متهم بازداشت شده است، گفت: همه متهمین پرونده شناسایی شدند و اکنون پرونده به تهران منتقل شده تا در مرکز رسیدگی شود.
وی درادامه به کشفیات جرائم خشن اشاره کردو بیان داشت: در موضوع جرائم خشن امسال رشد 26 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشتیم و همچنین میزان افراد دستگیر شده نیز 58 درصد بیشتر بوده است.
وی به عملکرد پلیس فتا پرداخت و افزود: در حوزه پلیس فتا 56 درصد افزایش جرائم داشته ایم که با تلاش همکاران 97 درصد جرائم کشف و نسبت به سال گذشته 52 درصد رشد داشته است.
واعظی اذعان داشت: در 4 ماه نخست امسال، 32 درصد کلاهبرداری اینترنتی، 25 درصد برداشت اینترنتی غیرمجاز و در موضوع هتک حیثیت  18 درصد بیشترین جرائم رایانه ای و فضای مجازی در استان بوده است.
وی  با بیان این که در طرح نوروز امسال کاهش 100 درصدی تصادفات داشتیم، گفت: در تصادفات منجر به فوت درون شهری 50 درصد  که در سال گذشته 30 نفر و امسال نیز 15 نفر فوتی داشتیم و در برون شهری نیز پنج درصد کاهش داشتیم.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=101933

نظـــرات شمـــا