کد خبر : 103392       تاریخ : 1397/06/17 09:58:14
حمله عرب ها به لنج ایرانی در خلیج فارس/ملوان بوشهری کشته شد+عکس

حمله عرب ها به لنج ایرانی در خلیج فارس/ملوان بوشهری کشته شد+عکس

پیغام: حمله نیروهای اماراتی به لنج ایرانی یک کشته و دو زخمی برجای گذاشت.

به گزارش«پیغام»؛ لنج ماهیگیری که از اسکله جلالی بوشهر برای ماهیگیری راهی دریا شده بود،بر اثر حمله گارد امارات، یکی از خدمه کشته شده و دو نفر هم مجروح شده اند از این لنج و خدمه های آن خبری در دست نیست.

عمار ماهینی مالک لنج با اعلام این خبر گفته: لنج ما از اسکله صیادی جلالی به سمت مطاف حرکت کرده تا گرگورها را برداشت کند اما طبق آخرین تماسی که یکی از خدمه با من داشت، حدود ساعت 16 چهارشنبه گذشته و زمانی که مشغول صرف نهار بوده اند، با تیراندازی یک شناور بدون پرچم مواجه می شوند.

وی گفت: طبق آخرین تماس یکی از خدمه که گفته در نزدیکی دوبی هستند، فردا به تهران خواهد رفت تا از طریق وزارت خارجه و کشور اطلاعی از خدمه لنج در کشور امارات کسب کنیم.

ماهینی اظهار داشت: طبق گزارش منابع مطلع ملوان قربانی حمله اماراتی ها، یاسین لطفی پور از سرنشینان شناور بر اثر تیراندازی کشته شده، دو خدمه دیگر با نام های حیدر ماهینی و حسن آلبوسین هم مجروح شده است.

تصویر یاسین لطفی پور ملوان بوشهری که کشته شد

ماهینی ادامه داد: تنها تماسی که با من برقرار شده، ساعت 8 صبح پنجشنبه گذشته از سوی یکی از خدمه لنج بود که خبر داد که یاسین لطفی پور از سرنشینان شناور بر اثر تیراندازی کشته شده، دو خدمه دیگر با نام های حیدر ماهینی و حسن آلبوسین هم مجروح شده و با قایق تندرو، آنها و سایر خدمه را با خود برده اند و حدود 2 ساعت دیگر با بندر دوبی فاصله داریم.

وی درگفتگو با خلیج فارس افزود: ابتدا تصور می شد لنج ما توسط گارد کشور قطر توقیف شده، چون مطاف نزدیک به این کشور است، اما تعجب می کنم که گارد امارات به شناور حمله ور شده که در موقعیت آبهای مطاف نیست. از طرفی با توجه به فاصله تیراندازی در 4 عصر چهارشنبه تا زمان تماس یکی از خدمه که صبح پنجشنبه بوده و گفته دو ساعت دیگر تا دوبی فاصله دارند، زمان 25 ساعته طی شده که این احتمال را تقویت می کند که گارد امارات در آبهای ایران به لنج ما حمله ور شده است.

وی خاطرنشان کرد: متعاقب همین تماس از خدمه خواستم GPS را نگهداری کند تا پیگیری قانونی درباره محل درگیری که آبهای ایران یا مرز کشور همسایه بوده امکان پذیر باشد.

عمار ماهینی مالک این شناور با اشاره به اینکه طی 25 سال فعالیت دریایی، پبرای نخستین بار است که گرفتار چنین اتفاقی شده اظهار داشت: طبق تماس حاصله، متاسفانه جسد و دو زخمی را با شرایط بدی با شناور تندرو به سمت دوبی برده اند، طوری که با وجود تیراندازی به پاهای دو خدمه و زخمی شدن آنها، با پابند آنها را روانه کشتی تندرو کرده و پس از تماس ساعت 8 صبح پنجشنبه، دیگر اطلاعی از سرنوشت یک کشته و 8 خدمه دیگر لنج نداریم.

وی با طرح این احتمال که بحث ورود شناور اماراتی به آبهای کشور و رقم زدن این اتفاق وجود دارد و در زمان تیراندازی هم پرچم نداشته اند، خاطرنشان کرد: تماس هایی با مسئولان اداره بندر و دستگاههای مربوطه در بوشهر داشته ام، ولی صبح شنبه برای پیگیری این مشکل راهی تهران هستم تا از طریق وزارت خارجه و وزارت کشور از لنج و خدمه بوشهری آن در کشور امارات کسب اطلاع کنم.

ماهینی ابراز امیدواری کرد: مقامات مسئول در کشور سریع تر پیگیر سرنشینان این لنج باشند، خصوصا اینکه تا دستگاه GPS در اختیار خدمه می باشد درباره موقعیت درگیری که احتمالا آبهای کشورمان بوده، بررسی دقیق صورت بگیرد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=103392

نظـــرات شمـــا