کد خبر : 103495       تاریخ : 1397/06/19 13:29:10
همیاران حلقه ارتباطی میان دانش‌آموزان و مشاوران در مداس
مدیرکل بوشهری وزارت آموزش و پرورش:

همیاران حلقه ارتباطی میان دانش‌آموزان و مشاوران در مداس

وی افزود: همیار مشاوران باید بتوانند با مخاطبان خود ارتباط دوستانه و نزدیک داشته باشند، به آنها خوب و با دقت گوش دهند و از نتیجه‌گیری‌های سریع بپرهیزند و به‌عنوان حلقه ارتباط بین مشاوران و دانش‌آموزان‌، نقش اجتماعی بسیار مهم و کارآمد داشته باشند.

پیغام: مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش، در همایش بزرگ همیار مشاور، در شهرستان زلزله‌زده سرپل‌ذهاب، با حضور مدیر کل و رؤسای ادارات آموزش و پرورش مناطق غرب استان برگزار شد گفت: همیار مشاوران می‌توانند، یک فاکتور مهم در پرورش نسل امیدوار انقلاب باشند.

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ، مسعود شکوهی، ضمن تشریح خصوصیات یک مشاور خوب، رازداری را از مهم‌ترین ویژگی‌های همیار مشاوران دانست و افزود: همیار مشاوران باید بتوانند با مخاطبان خود ارتباط دوستانه و نزدیک داشته باشند، به آنها خوب و با دقت گوش دهند و از نتیجه‌گیری‌های سریع  بپرهیزند و به‌عنوان حلقه ارتباط بین مشاوران و دانش‌آموزان‌، نقش اجتماعی بسیار مهم و کارآمد داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه  همیار مشاوران در انتقال مشکلات و حرف‌های دل دانش‌آموزان و چاره‌جویی برای آن، نقش اساسی دارند، گفت: مشاوران مدارس با کمک همیاران خود در تربیت و پرورش نسلی کارآمد و موفق، می‌توانند مؤثر واقع شوند؛ چرا که دانش‌آموزان بیشتر تمایل دارند با همسالان خود مشکلات خود را عنوان و برای آن راه‌ حل پیدا کنند.

این مقام مسؤول وزارت آموزش و پرورش، در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت:  باید برنامه‌ها و راه‌کارهای جدید، جهت توان‌مندی همیار مشاوران در نظر گرفته شود و  امید است با توکل به خداوند و همیاری و همکاری تمام دست‌اندرکاران حوزه آموزش و پرورش، شاهد توفیق و سربلندی نسل نوجوان و جوان ایران اسلامی‌مان باشیم.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=103495

نظـــرات شمـــا