کد خبر : 103542       تاریخ : 1397/06/22 09:50
هزینه مدارس روستا مرکزی استان از محل عوارض آلایندگی تامین شود
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر :

هزینه مدارس روستا مرکزی استان از محل عوارض آلایندگی تامین شود

پیغام: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: هزینه مدارس روستا مرکزی از بودجه تعیین شده از محل ۱۲ درصد اعتبارات عوارض آلایندگی تامین شود.

به گزارش«پیغام» به نقل از تسنیم؛ ناصر کرمی در گردهمایی مدیران و روسای شهرستانها و مناطق  استان بوشهر با تاکید بر افزایش اختیارات مدیران مدارس در حوزه آموزشی و تربیتی اظهار داشت: مدرسه محوری مهمترین نسخه آموزشی و تربیتی است و باید اختیارات مدیران مدارس و آزادی عمل این گروه افزایش پیدا کند.

وی بیان اینکه کمبود نیروی انسانی خاص این استان نیست و یک چالش وزارتی است تصریح کرد: مهمترین اولویت آموزش و پرورش استان، حضور معلم در کلاس درس است و مدیران شهرستان‌ها و مناطق بیشترین تلاش را در این راستا داشته باشند.

کرمی، تعلیم و تربیت را یک وظیفه همگانی دانست و بیان کرد: آموزش و پرورش در این مسیر به همراهی مسئولان و مردم نیاز دارد تا بتواند شهروند ایده آل را برای زندگی اجتماعی مهیا کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه لباس فرم مدارس هر سال نیاز به تغییر ندارد افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی که گریبان‌گیر مردم شده است کمیته‌ای برای تعیین نرخ لباس فرم مدارس تشکیل شود تا افراد سودجو از این موضوع سوء استفاده نکنند و این تعیین نرخ، مدارس غیردولتی را نیز در بر گیرد.

وی با اشاره به اینکه نوآوری درتکنولوژی می‌تواند زمینه ساز توسعه باشد و این نوآوری‌ها سبب کاهش هزینه‌ها می‌شود بیان کرد: اتوماسیون مدارس با تامین اعتبار لازم در مدارس اجرایی می‌شود.

کرمی با بیان اینکه تشکیل کلاس کم کیفیت برای آموزش و پرورش استان هزینه بر است و خروجی مناسب علمی ندارد گفت: آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق، امسال مجوز برگزاری هیچ کلاس زیر استاندارد ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه در طرح روستا مرکزی مشکلات زیادی متوجه آموزش و پرورش است و نهادهای ذیربط در این موضوع کم کاری می‌کنند گفت: در سال تحصیلی پیش‌رو سعی آموزش و پرورش استان بر این است هزینه روستا مرکزی را از بودجه تعیین شده از محل 12 درصد عوارض آلایندگی تامین کند.

وی گفت: طبق قوانین تعیین شده تولید محتوای دانش آموزان پیش از دبستان بر عهده آموزش و پرورش است و هیچ نهادی حق تولید محتوا را ندارد.

کرمی با بیان اینکه پاسخگویی به رسانه‌ها، ابزار مهمی برای بهبود دغدغه‌های مردم در شبکه‌های اجتماعی است بیان کرد: مدیران و روسای شهرستان‌ها و مناطق تعامل حداکثری با رسانه‌ها راسرلوحه کار خود قرار دهند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=103542

نظـــرات شمـــا