کد خبر : 104087       تاریخ : 1397/07/15 09:24:45
تجمع مخالفان FATF مقابل مجلس

تجمع مخالفان FATF مقابل مجلس

پیغام: در حالی که قرار است CFT امروز در صحن علنی تعیین تکلیف شود، عده‌ای از مخالفان FATF با تجمع بیرون مجلس تلاش می‌کنند مانع تصویب تنها لایحه باقی‌مانده شوند.

به گزارش«پیغامم به نقل از ایلنا، در حالیکه قرار است CFT امروز در صحن علنی تعیین تکلیف شود، عده‌ای از مخالفان FATF با تجمع بیرون مجلس تلاش می‌کنند با اعلام مخالفتشان با تصویب این لایحه بر رای نمایندگان اثرگذار باشند.

پیش از این هم در تجمعاتی که برگزار شد تعدادی از نمایندگان مخالف این لولیح از جمله احمد سالک و کریمی‌قدوسی با با حضور در میان معترضان  به آنها قول دادند که با قدرت در مقابل تصویب این لوایح ایستادگی خواهند کرد.

در روزهای اخیر هم نمایندگان مجلس پیام‌هایی حاوی توهین، تهدید و توصیه برای عدم رای به این لوایح دریافت کرده‌اند.

تجمع‌کنندگان امروز پلاکاردهایی در دست دارند که روی آن نوشته شده است، «FATF  کاپیتالاسیون مدرن»، «FATF = خیانت به ملت» و «نه به خودتحریمی»

امروز پیش از اینکه خبرنگاران اجازه ورود به صحن را داشته باشند، اعلام شد که جلسه پارلمان غیرعلنی است.

لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور، ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، همتی رئیس بانک مرکزی و علوی وزیر اطلاعات در این جلسه حضور دارند و اعضای کمیسیون امنیت در حال ارائه گزارش خود درباره FATF  به نمایندگان هستند

احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیأت رئیسه فراکسیون ولایی مجلس در اظهاراتی در‌باره جلسه علنی امروز یکشنبه با دستور کار بررسی کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم اظهار کرد: اعضای فراکسیون ولایی در صورتی که تعداد نفراتشان به حدنصاب برسد دست به آبستراکسیون خواهند زد‌.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=104087

نظـــرات شمـــا