کد خبر : 104591       تاریخ : 1397/08/09 13:34:5
نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی خرما در بوشهر برگزار می شود

نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی خرما در بوشهر برگزار می شود

پیغام: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر گفت:با توجه به ظرفیت های موجود امکان توسعه صادرات خرما در این استان وجود دارد که با هدف رونق اقتصاد این بخش باید این ظرفیت را شکوفا کرد.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایرنا، سعید زرین فر در نشست هماهنگی نمایشگاه یاد شده افزود: در این ارتباط برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته در بوشهر فرصتی ارزشمند برای ارتقا وضعیت این محصول است.

وی اضافه کرد: این نمایشگاه می تواند در حوزه های بررسی مشکل کم آبی، رقابت، بازار یابی و بسته بندی کمک شایانی به نخل داران استان بوشهر کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر بیان کرد: با توجه به پایان پذیری منابع نفت و گاز، خرما باید به عنوان منبع درآمدی پایدار مورد توجه قرار گیرد.

زرین فر ادامه داد: خرما با توجه به اهمیتی که دارد باید برای نسل کنونی و آینده توسعه یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در ارتباط با مشکل کم آبی در حوزه کشاورزی اجرای طرح نخلستان با 16 هزار میلیارد ریال اعتبار در شهرستان دشتستان اقدامی ارزشمند برای مقابله با بحران کم آبی است.

زرین فر گفت: با توجه به اینکه این طرح در مرحله اجرا بیشتر از این میزان اعتبار نیاز دارد باید از هم اکنون به دنبال اجرای آن در سایر شهرستان های استان بوشهر باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: حوزه خرما در استان بوشهر باید برای استفاده از تکنولوژی روز و نوین دنیا حرکت کند.

سید حسین حسینی محمدی افزود: در این زمینه برگزاری کارگاه های آموزشی برای نخلداران در حاشیه نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته در بوشهر امری ضروری است.

وی گفت: در حوزه های مختلف تولید، برداشت و بسته بندی چنانچه متناسب با رویکردهای نوین کار نکنیم آینده این محصول در معرض تهدید جدی قرار می گیرد.

حسینی محمدی ادامه داد: همزمان با نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته در بوشهر نشست میز ملی خرما نیز با هدف بررسی مسائل و مشکلات فراروی این بخش در بوشهر برگزار می شود.

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: در نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته در بوشهر حدود 60 شرکت داخلی از استان های بوشهر، کرمان، فارس، خوزستان و هرمزگان حضور دارند.

خورشید گزدرازی افزود: همچنین این نمایشگاه فرصتی مهم برای معرفی خرما به عنوان محصولی استراتژیک در حوزه کشاورزی استان بوشهر است.

نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته با شرکت 6 استان کشور 22 تا 24 آبان ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های بوشهر برگزار می شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=104591

نظـــرات شمـــا