کد خبر : 104632       تاریخ : 1397/08/12 12:57:12
۲۸۰ پناهنده افغان در کلاس‌های سواد آموزی شرکت کردند
معاون سوادآموزی بوشهر:

۲۸۰ پناهنده افغان در کلاس‌های سواد آموزی شرکت کردند

پیغام: معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهرگفت: ۲۸۰ پناهنده افغان در کلاس‌های سواد آموزی استان بوشهر شرکت کردند.

به گزارش«پیغام»؛ غلامرضا دانش فر در بازدید از کلاس سوادآموزی پناهندگان افغان در مدرسه ۱۳ آبان شهر بوشهر اظهار داشت: توسعه سوادآموزی را برای اقشار مختلف بی‌بهره از سواد در دستور کار داریم.

وی با بیان اینکه در صورت حمایت بیشتر قادر به تحت پوشش قرار دادن تعداد زیادتری از پناهندگان افغان خواهیم بود اضافه کرد: در سال جاری بیش از ۲۸۰ نفر از پناهندگان افغان در کلاس سوادآموزی در استان تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: بیشترین تعداد نفرات اتباع ثبت نام شده مربوط به دشتستان و سپس شهرستان‌های بوشهر و دیر است که اکنون در کلاس‌های سوادآموزی شرکت دارند.

وی به چگونگی ایجاد مراکز یادگیری محلی ویژه اتباع خارجی در استان پرداخت و گفت: در سال جاری برای  برطرف کردن بی‌سوادی و آموزش پناهندگان افغان ایجاد دو مرکز یادگیری محلی در شهرستان های بوشهر و دشتستان در دستور کار قرار گرفته است.

دانش فر ادامه داد: فعالیت‌های خوبی برای ایجاد مرکز یادگیری محلی در شهرستان بوشهر انجام گرفته و انتظار داریم در دشتستان نیز برای ایجاد مرکز یادگیری محلی همکاری و تلاش های جدی صورت بگیرد.

وی یکی از کارکردهای مهم مراکز یادگیری محلی در آموزش مهارت به سوادآموزان اتباع خارجی دانست و افزود: در این دو مرکز یادگیری محلی در استان علاوه بر رفع بی‌سوادی از افراد شرکت کننده در کلاس، مهارت‌های تاثیر گذار در زندگی به اتباع آموخته می شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=104632

نظـــرات شمـــا