کد خبر : 105070       تاریخ : 1397/09/17 09:26:28
 مرکز خدمات اجتماعی شهرداری راه اندازی شود
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بوشهر:

مرکز خدمات اجتماعی شهرداری راه اندازی شود

پیغام: رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بوشهر گفت: شهرداری خانه خدمات اجتماعی برای ساماندهی کودکان کار راه اندازی کند.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی شورا طاهره شمشیری در نشست کمیسیون  فرهنگی پیرامون  ساماندهی کودکان کار ومتکدیان در سطح شهر اظهار داشت: ودکان کار و متکدیان می بایستی در سطح شهر ساماندهی گردند،و هم چنین همه  دستگاهها مطابق آیین نامه مربوطه و تقسیم وظایفی که در این مورد وجود دارد باید با جدیت با این موضوع برخورد کنند و اجازه ندهند چهره شهر بوشهر بد منظر شود.

شمشیری افزود: در عمل به وظایف و اراده در حل این موضوع  باید تلاش کرد تا ضمن حفظ حرمت افراد اجازه ندهند برخی افراد از این کودکان بهره کشی کنند.

وی در ادامه گفت: ساماندهی کودکان کار و خیابانی باید به نحوی صورت گیرد که این کودکان دگربار به عنوان کودک کار به کار گماشته نشوند؛‌ یعنی هدف اصلی از جمع آوری کودکان باید ساماندهی دائم و جلوگیری از برگشت مجدد آنان به وضعیت سابق باشد و به همین منظور شهرداری تصمیم بر راه اندازی خانه خدمات اجتماعی داشته که بخش فرهنگی این موضوع را نیز تحت پوشش قرار خواهد داد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورا  تصریح کرد: درخواست دارم بخش خدمات شهری شهرداری،برنامه‌ها و تدابیر ویژه‌ای را برای مقابله با این آسیب‌ اجتماعی در دستور کار قرار دهد و مرکز خدمات اجتماعی شهرداری در این زمینه راه اندازی کند.

وی اضافه کرد: بی‌تردید، پیشگیری بسیار آسان‌تر از درمان معضلات و آسیب‌های اجتماعی است و انتظار می‌رود دیگر ارگان‌ها و نهادهای اجتماعی نیز در این مسیر همکاری و همراهی بیشتری داشته باشند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=105070

نظـــرات شمـــا