کد خبر : 105641       تاریخ : 1397/10/17 10:56:39
عملیات اجرایی 12 پروژه عمرانی شهرداری بندر بوشهر کلنگ زنی شد+عکس
با حضور شهردار، اعضای شورا و خبرنگاران؛

عملیات اجرایی 12 پروژه عمرانی شهرداری بندر بوشهر کلنگ زنی شد+عکس

پیغام: با حضور شهردار بوشهر و تعدادی از اعضای شورای شهر و خبرنگاران رسانه های استان عملیات اجرایی 12 پروژه عمرانی شهرداری بندر بوشهر با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال کلنگ زنی شد .

به گزارش «پیغام»،پارک توانیابان جسمی، اجرای پارک اطراف چمن مصنوعی تنگک اول، پل عابر پیاده نیایش و  اجرای راست گرد میدان غدیر از جمله این پروژه ها بود، که کلنگ زنی شد.

شهردار بوشهر در آیین کلنگ زنی پارک توان یابان جسمی با بیان این که برای احداث این پروژه  30میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، افزود: شرکت طاقدیس سازان مدائن پیمانکار این پروژه است که به مدت 5 ماه اجرایی می شود.

سید نورالدین امیری در ادامه اضافه کرد: با اجرای این پروژه امیدواریم  در آینده همه پارک ها و فضاهای شهری و حتی سرویس های حمل و نقل برای به توان یابان، معلولان و کهنسالان استان مناسب سازی شود.

این پروژه توسط ترانه فرخی توان یاب هم استانی کلنگ زنی شد.

پل عابر پیاده نیایش دومین پروژه عمرانی شهرداری بندر بوشهر بود که توسط رئیس شورای شهر کلنگ زنی شد.

رئیس شورای شهر بوشهر در این آیین گفت: پروژه عابر پیاده نیایش با اعتباری بالغ بر8 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی احداث می شود.

ابوذر دهدار با بیان این که مدت اجرای این پروژه 5 ماه می باشد، خاطر نشان کرد: متاسفانه حوادث ناگواری در مسیر تردد به شهرک نیایش  برای برخی از هم استانی هایمان رخ داد که باعث از دست دادن جان این عزیران شد که در همین راستا و به پیشنهاد شهردار بوشهربرای دسترسی بهتر به این شهرک، احداث راستگرد به صورت تقاطع به شهرک نیایش در بودجه سال 98 شهرداری پیش بینی شود.

در ادامه این آیین، عملیات اجرایی پارک اطراف چمن مصنوعی تنگک اول   با اعتباری بالغ بر 3000 میلیارد ریال به مدت 3 ماه کلنگ زنی شد.

عبدالخالق برزگر عضو شورای شهر بوشهر در این آیین  با بیان این که  پیگیری های استانداربوشهر برای توسعه استان ستودنی است، اظهار داشت: تعامل شهرداری بوشهر با مجموعه استانداری به نفع مردم و شهر خواهد بود از مدیران  دستگاه های اجرایی انتظار داریم که همت بیشتری به خرج دهند و پاسخگوی عملکرد خود باشند.

این عضو شورای شهر بوشهر با انتقاداز مدیرانی که عملکرد موفقی در موقع مدیریت خود نداشته اند و اکنون منتقد عملکرد استاندار بوشهر هستند، گفت:ایکاش این مدیران عملکرد قبلی خود را یادآور کنند و پاسخگو باشند.

وی با بیان این که خبرهای خوبی برای شهروندان محلات جنوبی در راه است، گفت: پروژه های زیرساختی و اصلی در سطح شهر بوشهر تا ابتدای سال بعد استارت خواهیم زد.

کلنگ زنی عملیات اجرایی  راست گرد میدان غدیر از دیگر پروژه های عمرانی شهرداری بوشهر بود که صورت گرفت، این پروژه به صورت  امانی در طی مدت  2 ماهه به  بهره برداری خواهد رسید.

سلطانی معاون عمرانی شهرداری بوشهر در آیین  کلنگ زنی این پروژه گفت: با اجرای راستگرد میدان غدیر،یک پارک تفریحی زیست محیطی با کاشت هزار اصله درخت حرا در ورودی بلوار امام علی در راستای تقویت اکوسیستم محلی و زیباسازی ورودی شهر احداث خواهد شد.

شهردار بندر بوشهر در پایان این آیین در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ  به سوالات  خبرنگاران، اجرای این پروژه ها را نوید و هدیه ای به مردم فهیم بندر بوشهر عنوان کرد و اظهار داشت: امیدواریم با تلاش وهمت  پیمانکاران مجری این طرح ها، بتوانیم پروژه ها  را در کمترین زمان به بهره برداری برسانیم.

سید نورالدین امیری  با اشاره به اینکه پروژه های زیر ساختی مذکور در حوزه های توسعۀ طرح های ترافیکی و عمرانی و مبلمان شهری طراحی گردیده اند، افزود: ازمردم درخواست داریم  تا با ارائۀ ایده ها و خلاقیت های نو در زمینه های زیباسازی و مبلمان و عمران شهری مشارکت جدی داشته باشند و به عنوان یک بازوی مشورتی، مدیریت شهری را در اجرای بهتر پروژه ها یاری رسانند.

وی در پاسخ  به  سوال خبرنگاری درخصوص برنامه های شهرداری برای  ایام نوروز بیان داشت: با توجه به قرار گرفتن در آستانۀ نوروز شعار سال پیش جدید را « نوروزی متفاوت برای بندر بوشهر»  نامگذاری کرده ایم  و تمام تمهیدات لازم در جهت ارائۀ خدمات مطلوب و بهینه برای مسافرین نوروزی اندیشیده شده  است تا مسافران نوروزی با خاطره ای خوش و دل انگیز بوشهر را به مقصدشان ترک نمایند.

امیری با با بیان این که یک میلیارد تومان برای احداث سرویس های بهداشتی در نظر گرفته شده است، خاطر نشان کرد: با پیگیرهای صورت گرفته امیدواریم هر چه سریعتر مشکلات حقوقی پروژۀ چرخ فلک بر طرف شده و این پروژه تا قبل از اتمام سال جاری به بهره برداری برسد.

اجرای موزایک فرش خیابان جمهوری،بهسازی و اجرای کانال و کانیوو در منطقه دو، بهسازی و موزایک فرش و کانال و کانیوو منطقه یک،اجرای موزایک فرش منطقه یک،اصلاح هندسی و جانمایی علائم  ترفیکی سه راه ریشهر و سه راه امامزاده، میدان انتظام، سه  راه صدف، سه راه  خیبر ، عاشوری، سه راه یادگار امام، عاشوری، زیباسازی پل رو گذر آزادی ، اجرای فضای سبز لوپ ها و مثلث های آن، اجرای نما و نورپردازی پل ، اجرای المان ها، ساماندهی  وطراحی ایستگاه تاکسی، جانمایی مجدد ایستگاه اتوبوس ، ساماندهی محوطه جلو مغازه های نرسیده به  تقاطع غیر همسطح از دیگر پروژه های  شهرداری بوشهر بود که  به صورت همزمان اجرایی شد.

 

 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=105641

نظـــرات شمـــا