کد خبر : 1074       تاریخ : 1392/05/01 10:31:20
مرکر

مرکر

بازار خیلی بی در و پیکر شده است. آدم های خوب و منصفی در این بازار هستند اما اکثریتی بی توجه به عرف و قانون با استفاده از موقعیت های بحرانی تا می توانند در فروش عرضه اجحاف می کنند.......

1- اخبار بعداز ظهر 28 تیرماه جاری صدا وسیمای استان  بوشهر، به  نقل از استاندار محترم خبر داد که  توسعه ی زیبایی شهرهای استان آغاز شده است. خبر از آن  خبرهای داغ و مسرت بخش است اما ، و اما این  پروژه ی جذاب و شادکننده در دقیقه ی نود کار دولتی که والی عزیز ما هم  در ترکیب بدنه ی آن  است، آیا  از چاشنی اجرایی و مالی در خور شکل گیری این زیبایی برخوردار است یا اینکه این حرکت  ( که  فعلاً در حرف است ) به  سرنوشت صدها وعده ی تحقق نیافته ای دچار خواهد شد که  بی سرانجامی آن هارا بیشتر از تمام ایرانیان ما بوشهری ها تجربه کرده ایم ؟!

نتیجه : امیدواریم ، شاهد شق القمری باشیم !

2- جهان بخشان طناز کهنه کار و پر سابقه ی بوشهری ( پیغام 24 تیرماه  ص 8)  مطلبی دارد تحت عنوان « چراغ گونی» که  همان  چراغانی یا به گویش بوشهری ها ، چراغونی است  در این  مطلب وی عملکرد شهرداری ( نهادهایی که با مجوز شهرداری بجان  کوچه و خیابان  می افتند) را بر شمرده و از این که  بعد از اندی گودالی در کوچه ای پُر شده است و مردم دسته دسته  به  شادی پرداخته اند ، به نوعی به خودش توصیه می کند که هرگز سر به سر شهردار نگذارد و اذعان دارد که  قول داده است هیچ گاه با آقای شهردار  شوخی نکند!  مطلب اگر چه  طنز است  اما یک تلخی گزنده  را در خود دارد ، گزنده از آن  نظر که تا این  جای کار هر چه ما می گوییم و می نویسیم و نشانه و آدرس می دهیم، نه اثری داشته است و نه پاسخی، این  سکوت  مسئولان به خصوص شهرداری در ارتباط با مطبوعات کار امروز و دیروز نیست ، انگار که  خدا به بشر امروز بوشهری  قدرت نوشتن و پرداختن را به این  خاطر داده است که  فقط بَه بَه و چه چه  بنویسد و اصحاب صاحب جاه و پست را فقط« ثناگو» باشد! 

نتیجه:  نتیجه اش همانی می شود که  به خاطر پر شدن یک گودال ، مردم تمام شهر را آذین  کنند و جشن  و پایکوبی به راه بیندازند!

3- بازار خیلی بی در و پیکر شده است. آدم های خوب و منصفی در این بازار هستند اما اکثریتی بی توجه  به عرف و قانون با استفاده از موقعیت های بحرانی تا  می توانند در فروش عرضه اجحاف می کنند. البته بی صاحبی و بی تکلیفی در بازار بوشهر پیشینه ای دیرینه دارد گرچه چند سالی است، این بی در و پیکری و بی نظمی و  فرصت طلبی به نوعی قُبحِ خود را  به حراج گذاشته است و حتی به جمعه  بازار شهر که  شهرداری ادعای آن را می نماید که به خاطر رفاه شهروندان دایر کرده، نیز کشیده شده است. سازمان برنامه و بودجه را برداشتند و مجلسی که حالا به گونه ی دیگری «ژست» می گیرد، حکم  به بازگشت آن را داده است. قیمت گذاری و نظارت بر فروش  و عرضه و به طورکلی بر بازار، هشت سال آزگار است که: هیچ!

نتیجه :  نتیجه اش ای کاش من و  چند نفر دیگر هم یعنی آن تعداد آدمی که در جمعه بازار بودند، نمی دیدند فروشنده ای در پاسخ  به اعتراض یک خریدار سنگ توزین  را برداشته بود که  بر سرش بکوبد !

 سریال های اخلاقی تلویزیون ملی ما هم تا به حال از این حرکات را به نمایش نگذاشته است !

 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=1074

نظـــرات شمـــا