کد خبر : 107826       تاریخ : 1397/12/23 11:03:52
 اولین حادثه چهارشنبه‌سوری در استان اتفاق افتاد
مسئول اورژانس بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه؛

اولین حادثه چهارشنبه‌سوری در استان اتفاق افتاد

پیغام: مسئول اورژانس بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه گفت: اولین حادثه چهارشنبه‌سوری در استان اتفاق افتاد.

به گزارش «پیغام»؛ ساره امیری افزود: در این حادثه دختر نوجوانی دچار مصدومیت شده و این اتفاق در حالی رخ‌داده که مواد محترقه دست‌ساز و در حین حمل و جابجایی منفجر و منجر به سوختگی 45 درصد وی شده است.

وی تصریح کرد: مصدوم پس‌ازاین حادثه به بیمارستان سوانح سوختگی انتقال‌یافته و در بخش مراقبت‌های ویژه (BICU) بستری‌شده است.

مسئول اورژانس بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه بیان داشت: حادثه تنها برای کسانی که مواد محترقه استفاده می‌کنند اتفاق نمی‌افتد بلکه سازندگان این مواد و حتی عابرین نیز ممکن است در معرض سوانح و حوادث چهارشنبه‌سوری قرار بگیرند.

امیری تأکید کرد: در روزهای پایانی سال از والدین محترم انتظار می‌رود ضمن نظارت بر فرزندان خود از انجام کارهای پرخطر اجتناب و دیگران را نیز از انجام آن منع کنند.

توصیه‌های یک چشم پزشک در مورد حوادث چهارشنبه آخر سال

دکتر یزدان‌پناه چشم پزشک بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه درخصوص حوادث احتمالی آخرین چهارشنبه پایان سال توصیه های زیر را مطرح کرد:

متاسفانه هرساله در چهارشنبه سوری تعداد زیادی از هموطنان عزیز از ناحیه چشم دچار آسیب می شوند که برخی موارد غیرقابل برگشت و خدای ناکرده منجر به کوری کامل و حتی تخلیه چشم خواهد شد.
از هم استانی های عزیز در خواست می‌کنم در این ایام از حضور در مراکز شلوغ و پرخطر جدا خودداری فرمایید و به دلبندان خود نیز توصیه به عدم انجام کارهای پرخطر داشته باشند.
افرادی که به هر دلیل دچار آسیب چشمی می شوند، بلافاصله و بدون دستکاری چشم به مراکز درمانی مراجعه کرده و از خوددرمانی پرهیز نمایند.

برخورد با مخلان نظم و امنیت در چهارشنبه آخر سال

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: با کسانی که برای مردم مزاحمت ایجاد کنند یا موجب اخلال در نظم و امنیت عمومی شوند قاطعانه برخورد می‌شود.

سردار خلیل واعظی بیان کرد: تدابیر و پیش بینی‌های لازم برای تامین نظم، امنیت و آرامش شهروندان هم استانی در چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز با بسیج تمام نیروها و امکانات انجام شده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به اینکه همه ساله در روزهای پایانی سال در کنار زیبایی‌های طبیعت شاهد حوادثی ناگواری هستیم تاکید کرد: پلیس آماده است تا با کسانی که به هر نحو قصد  ایجاد مزاحمت برای مردم یا اخلال در نظم و امنیت عمومی را داشته باشند برخورد کند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه چند شب پیش شاهد انفجار مواد منفجره در منزل یکی از شهروندان بی‌احتیاط بودیم که برای همسایگان مشکلاتی به وجود آورد.

سردار واعظی تصریح کرد: مردم در صورتی که موردی از نگهداری مواد محترقه مشاهده کردند به پلیس اطلاع دهند تا جلو حوادث این‌چنینی گرفته شود.

وی در خصوص تامین امنیت انتظامی و ترافیکی در ایام تعطیلات نوروز نیز گفت: علاوه بر امکانات و نیروهای موجود که به صورت معمول در حال خدمت‌رسانی هستند، حدود 70 تیم سیار پلیس نیز پیش‌بینی شده که در مکان‌هایی پر ازدحام مانند بنادر، سواحل، مکان‌های تاریخی و دیدنی به صورت پررنگ حضور خواهند یافت.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=107826

نظـــرات شمـــا