کد خبر : 107833       تاریخ : 1397/12/25 09:03:45
ساماندهی نقاط حادثه‌ خیز و کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت استان است
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر:

ساماندهی نقاط حادثه‌ خیز و کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت استان است

پیغام: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر گفت: نهادهای مسئول در جهت توسعه راه ها و اصلاح و رفع موانع موجود و کارشناسی شده در حوزه عوامل جاده ای و در جاده های برون شهری نقاط حادثه خیز را شناسایی و در صدد رفع آنها گام بردارند.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان بوشهر، الماس گشتاسبی در نشست کارگروه کاهش تصادفات جاده ای و رفع نقص نقاط پرتصادف و حادثه خیز در محورهای مواصلاتی اظهار داشت: استان بوشهر در راستای کاهش تصادفات جاده ای (فوتی و جرحی ) در سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل دارای کسب مقام برتردر کشور شد.

وی  افزود: این رتبه نشان از همکاری و تعامل همه جانبه بین بخشی و درون سازمانی دستگاه های متولی و مرتبط است و می بایست در جهت پایداری این جایگاه همچنان تلاش بیشتر شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر در این جلسه با اشاره به لزوم اهمیت و ضرورت توجه جدی به کاهش تصادفات گفت: ساماندهی و برطرف کردن نقاط حادثه‌ خیز و کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت استان است وبحث تصادفات از آنجایی که با مال، جان، روح و روان و امنیت مردم سر و کار دارد از اهمیت خاصی برخوردار است.

گشتاسبی سه عامل جاده، انسان و خودرو را از مهم ترین علت های تصادفات رانندگی برشمرد و اضافه کرد: نهادهای مسئول در جهت  توسعه راه ها و اصلاح و رفع موانع موجود و کارشناسی شده  در حوزه عوامل جاده ای و در جاده های برون شهری نقاط حادثه خیز را شناسایی و در صدد رفع آنها  گام بردارند.

وی اظهار داشت: در کنار اهمیت توسعه بزرگراه‌ها در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای بحث ایمنی خودرو و ترویج فرهنگ صحیح رانندگی، فرهنگسازی،آموزش، بهره‌مندی از فناوری روز دنیا همچنین افزایش ایمنی راه‌ها و خودروها از جمله مواردی است که در کنار تدوین قوانین می‌تواند نقش مهمی در کاهش تصادفات جاده‌ای و به تبع آمار کشته شدگان داشته باشد.

وی با بیان اینکه مسئولین ادارات فرهنگی از جمله دانشگاه ها، نماز جماعت و جمعه، استفاده از ظرفیت های روحانیت ،حقوقدانان و دانشجویان،رسانه ها و صدا و سیما برای آگاهی بخشی به مردم، فرهنگ سازی و کاهش بروز و کنترل عوامل منجر تصادفات نقش ویژه ای ایفا می کنند.

وی با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به بحث پایش تصویری و پیشگیری های علمی از تصادفات اضافه کرد: با نصب دوربین های کنترل سرعت و پایش تصویری دیگر در بسیاری از نقاط شاهد کاهش تلفات انسانی خواهیم بود.

گشتاسبی بحث بهداشت ترافیک و روان سازی ترافیک درون شهری را مهم دانست و گفت: طرح هایی را که در این زمینه مصوب گردیده در اسرع وقت توسط سازمان های مرتبط اجرایی گردد.

وی با توجه به فرارسیدن ایام نوروز و تعطیلات اخر سال خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی، پزشکی قانونی، اورژانس ، هلال احمر، راهداری، پلیس راه و پلیس راهور و شهرداری و دیگر نهاد های متولی و مرتبط  با تمام توان و تلاش مضاعف به مردم خدمت رسانی نمایند کما اینکه در این ایام می بایست نیروهای کشیک لازم از قبل مشخص و تدابیر و تمهیدات لازم در خصوص ارایه هرگونه خدمات به مسافران و گردشگران اندیشیده شود.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=107833

نظـــرات شمـــا