کد خبر : 108115       تاریخ : 1398/01/26 10:58:20
 نواحی نوآوری بوشهردر قالب منطقه ویژه علم و فناوری به تصویب  رسید
رئیس دانشگاه خلیج فارس:

نواحی نوآوری بوشهردر قالب منطقه ویژه علم و فناوری به تصویب رسید

رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: ایجاد نواحی نوآوری بوشهر در قالب منطقه ویژه علم و فناوری به تصویب رسید.

به گزارش «پیغام»به نقل از ایرنا؛عبدالمجید مصلح افزود: تفاهم نامه ایجاد و توسعه نواحی نوآوری در بوشهر بصورت مشترک بین منطقه ویژه علم و فناوری خلیج فارس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری خلیج فارس، دانشگاه خلیج فارس،دانشگاه علوم پزشکی استان، شهرداری و شورای اسلامی شهر بوشهر امضا شد.

وی بیان کرد:درنخستین نشست سال 98 کارگروه آموزش،پژوهش و فناوری استان بوشهر محدوده جغرافیایی نواحی نوآوری با عنوان های "بندر نوآوری بوشهر" در منطقه 2 شهرداری و "ناحیه نوآوری سعادت" در منطقه1 شهرداری شهر بوشهر تصویب شد.

مصلح اظهار داشت: براساس مصوبه کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان بوشهر از این پس موسسه های دارای پروانه فعالیت با استقرار در این مناطق می توانند از مزایای استقرار در پارک علم و فناوری برخوردار شوند.
وی یادآور شد: آیین نامه استقرار پس از تصویب در شورای شهر و کمیسیون ماده 5 عملیاتی می شود.

مصلح افزود: وجود مشوق های خاص دولتی برای واحدهای فناور مستقر دراین نواحی،حضور رهبران نوآوری و هدایت بازیگران مستقر درناحیه همراه با توجه همزمان به فاکتورهای زندگی،نوآوری و کسب و کار از خصوصیات نواحی نوآوری است که باتاکید بر تغییر المان های شهری برای نوآوری و طراحی خلاقانه باعث تقویت بخش خصوصی و توسعه کسب و کار دانش بنیان خواهد بود.

وی گفت: در نواحی نوآوری، فناوری،صنعت،نوآوری، کارآفرینان، استارتاپ ها و سرمایه های مخاطره آمیز متمرکز شده و باعث توسعه اقتصاد دانش بنیان، توسعه ارائه خدمات شهری و رفاهی و شبکه سازی می شودد که بدین ترتیب اکوسیستم نوآوری شکل می‌گیرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108115

نظـــرات شمـــا