کد خبر : 108268       تاریخ : 1398/02/02 12:33:09
سم ها برای مقابله با ملخ ها در استان بوشهر مورد تایید بوده است
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر:

سم ها برای مقابله با ملخ ها در استان بوشهر مورد تایید بوده است

پیغام: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: سم‌های استفاده شده برای مقابله با ملخ‌ها در استان بوشهر مورد تائید است.

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر،فرهاد قلی نژاد در رابطه با پیامدهای سمپاشی برای مقابله با هجوم ملخ ها در استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به هماهنگی و همکاری نزدیک و کارشناسانه ای که با جهادکشاورزی استان داشتیم، همه سم های استفاده شده از قبل به تایید این اداره کل رسیده و طی سمپاشی های کانونی و زمینی که در استان صورت پذیرفته، سم هایی مورد استفاده قرار گرفته که فقط بر روی ملخ ها تاثیر داشته است و از تاثیر بر دیگر گونه های جانوری در حیات وحش استان اثری نداشته است.

وی همچنین افزود: امیدواریم در استان بوشهر نیازی به سمپاشی هوایی نباشد و به طور محدود نیاز به سمپاشی های کانونی و زمینی انجام گیرد.

همچنین مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در رابطه با احیای تالاب حله پس از بارندگی های اخیر، ابراز داشت: ورودی آب به این تالب بسیار مناسب بوده اما باید برای فصول دیگر سال ورودی آب را مدیریت نماییم تا احیا و زنده شدن تالاب تداوم یابد و مقطعی نباشد.

قلی نژاد درباره برنامه ملی حفاظت از لاک پشت ها گفت: این برنامه ملی از نیمه سال جاری در کشور اجرا خواهد شد و استان بوشهر نیز به طورخاص در این برنامه ملی به پایش خواهد پرداخت و برنامه ریزی دقیقی جهت حفاظت از این گونه ها صورت گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در پایان از همه شهروندان خواست که نسبت به محیط پیرامون خود حساس باشند و سازمان محیط زیست را جهت محافظت از محیط زیست یاری نمایند.


 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108268

نظـــرات شمـــا