کد خبر : 108665       تاریخ : 1398/02/24 13:43:3
خانه اُمید ایجاد می‌شود
مدیر صندوق بازنشستگی استان بوشهر:

خانه اُمید ایجاد می‌شود

پیغام:مدیر صندوق بازنشستگی کشوری نمایندگی استان بوشهر گفت: با ابلاغ جداول همسان سازی و افزایش حقوق بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری از سوی سازمان برنامه و بودجه، میزان حقوق سالجاری بازنشستگان مشخص شد.

به گزارش «پیغام»؛ داریوش کشتکار در گفتگو با خلیج فارس ادامه داد: افزایش حقوق ها ناشی از دو بخش افزایش سنواتی و همچنین همسان سازی است.

وی درباره بخش اول یعنی افزایش سنواتی گفت: افزایش سنواتی حقوقها برابر با 18% می باشد. البته این افزایش به نحوی است که از 440 هزار تومان کمتر نباشد.

کشتکار همچنین درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: علاوه بر افزایش سنواتی، مبلغی نیز بابت همسان سازی به حقوق بازنشستگان اضافه شده است.

وی در جمع بندی این موضوع اظهار داشت: مجموع حقوق بازنشستگان عزیز رشد ۲۴ درصد تا ۴۰ درصدی پیدا می‌کند. بنابراین حقوق پایین ترین گروه های شغلی تحت پوشش با ۳۰ سال خدمت به 2 میلیون و 985 هزار و 880 تومان خواهد رسید.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان بوشهر خاطرنشان کرد: احکام سال ۱۳۹۸ بازنشستگان تحت پوشش این صندوق صادر شده که می توانند از طریق سایت صندوق بازنشستگی کشوری (www.cspf.ir) یا دفاتر پیشخوان دریافت نمایند. انتظار می رود با توجه به تعهد سازمان برنامه و بودجه مبنی بر اینکه به محض صدور احکام، نسبت به پرداخت اقدام می شود، این افزایش سریع تر اعمال گردد.

به گفته وی، 15 هزار و 300 نفر زیرنظر صندوق بازنشستگی کشوری می باشند.

ایجاد خانه امید در بافت تاریخی بوشهر

کشتکار با بیان اینکه یکی از خواسته های بازنشستگان محلی برای فعالیت های ورزشی، هنری و جمع شدن کنار همدیگر است، اظهار داشت: در این راستا 44 خانه امید در کشور ایجاد شده، ولی برای استان بوشهر با وجود چندین سال پیگیری به دلیل مشکل زمین اجرایی نشده است.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خاطرنشان کرد: نهایتا به این نتیجه رسیدیم که یک بنای تاریخی در بافت قدیم بوشهر را به بهسازی و برای ایجاد خانه امید آماده کنیم که بزودی این محل نهایی می شود.

آغاز پرداخت تسهیلات 5 میلیونی بازنشستگان

وی همچنین از شروع پرداخت وام 5 میلیون تومانی با بهره کم خبر داد و گفت: 1700 سهمیه برای استان تعیین شده که به تدریج تا شهریورماه پرداخت می شود.

به گفته کشتکار، سال گذشته به 2400 نفر از بازنشستگان کشوری این تسهیلات پرداخت شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108665

نظـــرات شمـــا