کد خبر : 109456       تاریخ : 1398/04/15 11:05:43
رکاب زنی هنرمند و فعال فرهنگی بوشهری در حمایت از اهداءگران عضو +عکس

رکاب زنی هنرمند و فعال فرهنگی بوشهری در حمایت از اهداءگران عضو +عکس

پیغام: صبح روز شنبه 15 تیرماه 98، همزمان با دهه کرامت و ترویج فرهنگ ایثار اسماعیل مسیح گل هنرمند و فعال فرهنگی بوشهری در حمایت از اهداءگران عضو رکاب زنی فاصله شهر بوشهر تا شهر ایذه استان خوزستان را آغاز کرد.

به گزارش«پیغام» به نقل ازروابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین آغاز رکاب زنی که از مقابل اداره کل برگزار شد، گفت: این هنرمند در ادامه فعالیت های فرهنگی خود همانند گذشته اقدام به رکاب زنی در حمایت از اهداء گران عضو خواهد کرد تا این فرهنگ را در مسیر خود ترویج دهد.

فاطمه کرمپور با اشاره به اینکه ٧ روز مسیر بوشهر تا ایذه به طول می انجامد، بیان داشت: وی در این مسیر از شهرهای گناوه، دیلم، بهبهان، رامهرمز، هفتگل، باغملک و ایذه عبور و پیام "انسانه دوستی و بخشش زندگی دوباره به همنوع" را ابلاغ می کند.

وی تصریح کرد: دیدار با اهل قلم و برگزاری نشست هایی در این راستا از دیگر برنامه های این رکاب زن فرهنگی می باشد.

کرمپور اظهار داشت: امروزه فرهنگ سازی در زمینه اهداء عضو یک امر ضروری در جامعه است تا جایی که در قرآن کریم (سوره مائده) نیز به زنده داشتن یک نفر همانند زندگی بخشیدن به همه مردم قلمداد می‌شود اشاره کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: اهداء عضو یک ایثار توسط فرد و یا از طرف خانواده است که تفاوت آنان با دیگر افراد در این است که خداوند از فرصتی در اختیارشان گذاشته و در سخت ترین لحظات زندگی، درست ترین تصمیم می گیرند.

اسماعیل مسیح گل علاوه بر بیان فعالیت های خود در این راستا، افزود: ترویج و گسترش فرهنگ اهداء عضو و بخشیدن زندگی و حیات دوباره به انسان از مهمترین اهداف این اقدام است.

وی اظهار کرد: طی مراسمی در این رویداد فرهنگی یاد حسین مولایی اهداء کننده عضو در شهرستان ایذه گرامی داشته می شود.

گفتنی است رکاب زنی فاصله های شهر برازجان تا تهران با شعار "ورزش آری، اعتیاد هرگز"، بوشهر تا مشهد در راستای فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، برازجان تا اصفهان جهت پاسداشت مقام شهید محسن حججی و دیدار با خانواده محترم شهید و پیاده روی از شهر برازجان تا شیراز در راستای حمایت از مودکان سرطانی، بوشهر تا دلوار به مناسبت یکصدمین سالگرد شهید رئیسعلی دلواری و برازجان تا تهران در حمایت از اهداء گران عضو و صدور ١٦٠٠ کارت عضویت اهداء عضو از دیگر اقدامات فرهنگی این هنرمند در سال های قبل است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=109456

نظـــرات شمـــا