کد خبر : 113396       تاریخ : 1398/11/30 10:29:20
ساعت 8صبح فردا همه ستادهای تبلیغاتی باید تعطیل شوند/تشکیل پرونده برای برخی افراد

ساعت 8صبح فردا همه ستادهای تبلیغاتی باید تعطیل شوند/تشکیل پرونده برای برخی افراد

پیغام: قائم مقام و سخنگوی هیات نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان بوشهر گفت: شورای نگهبان صلاحیت حداقلی افراد را تعیین و این مردم هستند که صلاحیت حداکثری کاندیداها را مشخص می‌کنند.

به گزارش «پیغام»، خلیل رضایی  درگفت‌وگو با ایرنا افزود: مردم با انتخاب موشکفانه، هوشمندانه، دلسوزانه و با بصیرت خود کاندیدای اصلح را انتخاب کنند.

وی بیان کرد: مردم با حضور خود درپای صندوق‌های رای و انتخاب کاندیدای اصلح بهترین ارزیابی و قضاوت را خواهند کرد.

رضایی ادامه داد: فعالیت ستادهای تبلیغاتی، شعارهای کاندیداها، ریخت و پاش، اصراف، تبذیر و استفاده از برخی عنوان‌هایی که برخی از کاندیداها به عنوان پیشوند نام خود استفاده می‌کنند درحالی که حتی اقدام به گرفتن مدرک خود نکرده‌اند، تطمیع و خرید وفروش آرا و انجام برخی تخلف‌ها از سوی ستادهای تبلیغاتی و یا هواداران آنها با وجود آگاهی از قوانین بیانگر این است که این افراد پایبند به قانون و مقررات نیستند و نمی‌توانند امانتدار و وکیل خوبی برای مردم باشند.

وی درباره تخلف کاندیداها گفت: پرونده‌های تخلف برای برخی از افراد تشکیل شده‌است که دستگاه قضا و ستاد پیشگیری به صورت فوری با این تخلف‌ها برخورد کرده و تلاش شده از ادامه تخلف‌ها جلوگیری شود.

رضایی اضافه کرد: برخی از آنها اقدام به پخش موسیقی‌های زنده و غیر مجاز می‌کنند که براساس مصوبه شورای پیشگیری از وقوع جرم تخلف است و انجام این اقدام‌ها زیبنده نیست.

وی با اشاره به تعامل خوب بین اجرا، نظارت، قوه قضائیه و امنیتی گفت: قوه قضائیه پای کار است و بدون از دست دادن وقت به پرونده‌های تخلف‌های انتخاباتی رسیدگی می‌شود.

رضایی تاکید کرد: مدت زمان تبلیغات انتخابات فرصت خوبی برای محک زدن، آزمون و آزمایشی برای شناسایی افراد است و افرادی که خارج از چارچوب تعهد اقدام به وعده و وعیدهای خارج از وظیفه کاندیدا مطرح می‌کنند بیانگر این است که فرد مناسبی برای تصدی کرسی سبز مجلس شورای اسلامی نیست.

قائم مقام و سخنگوی هیات نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان بوشهر گفت: با گذشت هفت روز از فرصت تبلیغات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با وجود معرفی ضوابط قانونی به ستادها از سوی فرمانداری‌ها اما باز هم یک سری تخلف‌ها از سوی برخی ستادها صورت می‌گیرد که منجر به ورود مراجع قانونی و یا احضار افراد می‌شود.

وی بیان کرد: به عنوان ناظران شورای نگهبان نیز موظف هستیم همه گزارش‌ها و مستندات تخلف را برای ارائه جمع‌آوری کنیم.

رضایی اضافه کرد: با حضور تشکل‌ها و احزاب مختلف در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شور و رقابت انتخاباتی بر استان حاکم است به نحوی که در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۴، تا روز انتخابات ۳۸ نفر در چهار حوزه انتخابیه با هم به رقابت پرداختند این درحالی است که این شمار در یازدهمین دوره به ۷۶ نفر رسیده‌است.

وی برضرورت رعایت قوانین و مقررات از جمله پرهیز از ایجاد اخلال در نظم عمومی، آلودگی صوتی، راه‌بندان خیابان‌ها و پیاده‌روها از سوی ستادهای تبلیغاتی کاندیداها تاکید کرد.

قائم مقام و سخنگوی هیات نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان بوشهر ادامه داد: سه هزار و ۲۵۰ ناظر شورای نگهبان در کنار سایر مجریان و بازرسان انتخابات در ۷۲۰ حوزه حضور دارند و بر روند برگزاری انتخابات نظارت می‌کنند همچنین تشکیلات نظارتی شورای نگهبان سامانه‌ای درنظرگرفته شده ودرصورتی  که مردم تخلف یا جرائمی را مشاهده کردند می‌توانند از این راه گزارش دهند.

رضایی اضافه کرد: براساس قانون ساعت هشت صبح روز پنجشنبه اول اسفند ماه همه ستادهای تبلیغاتی باید تعطیل شوند و هیچ یک از شعبه‌های رای‌گیری نباید آثاری از تبلیغ در آنها دیده شود افزون براین بازرسان نیز کنترل‌ها و بازرسی لازم را انجام می‌دهند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113396

نظـــرات شمـــا