کد خبر : 115412       تاریخ : 1399/04/07 12:46:10
تولید بیش از 5 هزار ماسک توسط سوادآموزان هم استانی +عکس
معاون سوادآموزی استان بوشهر؛

تولید بیش از 5 هزار ماسک توسط سوادآموزان هم استانی +عکس

پیغام: معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهرگفت: در جبهه مقابله با کرونا بیش از 5 هزار ماسک توسط سوادآموزان هم استانی ساخته شد.

به گزارش «پیغام»؛ عباس امید با حضور در آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد شیما در شهر بوشهر در بازدید از کارگاه تولید ماسک سوادآموزان گفت: سوادآموزان،آموزش­دهنده­ها و کارشناسان حوزه سوادآموزی استان از اوایل اپیدمی کرونا در کشور در کنار اشتغال به امر مقدس تعلیم و تربیت، به صورت عملیاتی وارد صحنه جنگ با کرونا شدند.

وی اظهارداشت:تاکنون با همکاری آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق در جبهه مقابله با کرونا بیش از 5 هزارماسک در کارگاه­های تولید ماسک توسط سوادآموزان ساخته شده است.

  

 وی ضمن اشاره به جایگاه مهارت­آموزی در برنامه­های عملیاتی سوادآموزی،اضافه کرد: در جهت آشنا ساختن سوادآموزان برای مقابله با ویروس کرونا، این معاونت با بکارگیری فضاهای اجتماعی ده هادقیقه کلیپ­هایی حاوی توصیه­های بهداشتی را تهیه و جهت استفاه سوادآموزان و خانواده های آنان در اختیار شان قرار داده است.

امید تصریح نمود: به­منظور همراهی با نظام سلامت کشور در جهت پیشگیری، شناسایی و مراقبت از افراد جامعه در برابر با ویروس کرونا، از تمام سوادآموزان، آموزش­دهنده­ها و کارشناسان خواسته شده است ضمن پیوستن به سامانه غربالگری کرونا، اقدام به تکمیل اطلاعات خواسته شده نمایند.

وی به اقدامات انجام شده چند ماه اخیر در حوزه سوادآموزی استان اشاره نمود و بیان داشت: با توجه اختلالی که شیوع ویروس کرونا در روند آموزش افراد محروم از سواد ایجاد نمود، با همکاری خوب معاونت پژوهش اداره کل آموزش و پرورش استان از طریق شبکه شتاب  امر آموزش710 کلاس دوره های مختلف سوادآموزی با جدیت تمام دنبال شد.

   

این مقام مسئول به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونای استان مبنی بر تعطیلی مراکز آموزشی،اشاره ای نمود و با تاکید افزود:در جهت اجرایی نمودن پویش سوادآموزی در خانه، با تشکیل گروه بهبود کیفیت استان، راهکارهای آموزش مجازی ویژه سوادآموزان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی در خاتمه ابراز امیدواری نمود که هر چه سریع­تر اپیدمی کرونا از سراسر جهان و ایران محو شود تا به صورت چهره­به­چهره بتوان به امر آموزش افراد کم سواد و بی سواد جامعه مبادرت نمود.

در این بازدید رئیس اداره فنی و حرفه ای آموزش و پرورش استان،عنوان داشت:از ابتدا شیوع ویروس کرونا تاکنون در 11 کارگاه های تولید ماسک در هنرستان های آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان بیش از یکصد هزار ماسک تولید شده است.

  

حسین رمضانی افزود:علاوه بر تولید ماسک، در هنرستان طالقانی شهر بوشهر مقدار  قابل توجهی مایع ضدعفونی و ژل تولید شده است.

لازم به یادآوریست در پایان این بازدید یک ساعته از سوادآموزان تولید کننده ماسک تقدیر به عمل آمد.

.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115412

نظـــرات شمـــا