کد خبر : 115979       تاریخ : 1399/05/07 17:45:12
نوزاد 9 ماهه بوشهری قربانی کرونا شد

نوزاد 9 ماهه بوشهری قربانی کرونا شد

پیغام: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از جان باختن 11 نفر دیگر در اثر کرونا در استان بوشهرخبر داد و گفت: یکی از فوت شدگان یک کودک 9 ماهه با بیماری زمینه ای قلبی بوده است.

پیغام: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از جان باختن  11 نفر دیگر در اثر کرونا در استان بوشهرخبر داد و گفت: یکی از  فوت شدگان  یک کودک 9 ماهه با بیماری زمینه ای قلبی بوده است.

به گزارش «پیغام»؛ دکتر سعید کشمیری به جزییات این خبر پرداخت و بیان داشت:  در روز بیست و هشتم تیرماه یک نفر، روز چهارم مردادماه یک نفر، روز پنجم مرداد یک نفر، روز ششم مردادماه شش نفر و امروز یک نفر جان خود را براثر ابتلا به کرونا ازدست‌داده‌اند که در این میان یک نوزاد ۹ ماهه با بیماری قلبی مادرزادی نیز وجود دارد.

وی درباره گروه سنی آمار جان‌باختگان روز هفتم مردادماه چنین گفت: کمترین سن فوت‌شدگان ۲۰ سال و بیشترین آن‌ها ۹۴ ساله است، این افراد در روزهای گذشته فوت‌شده‌اند که نتیجه آزمایش آنان امروز مثبت اعلام شد.

کشمیری  تصریح کرد: بانوی ۲۰ ساله‌ای که در آمار جان‌باختگان امروز به ثبت رسید به دلیل سکته قلبی جان خود را ازدست‌داده بود که نتیجه آزمایش وی نیز مثبت اعلام شد.

وی با اشاره به کاهش موارد بستری‌های مثبت و منفی در بیمارستان‌های استان خاطرنشان کرد: اگر همه مردم و مسئولان با همین جدیت دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند در روزهای وارد مراحل بهتری خواهیم شد.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر می گوید در حال حاضر ۳۱۴ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

کشمیری همچنین اظهار داشت: در بیست و چهار ساعت گذشته ۷۶ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ۲۲ مورد کرونا مثبت هستند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۷۴ مورد مثبت قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: خوشبختانه در شبانه روز گذشته ۵۸ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر باحال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۲۵ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.

کشمیری بابیان اینکه هم‌اکنون ۴۹ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد در حال حاضر ۲۱ نفر با کمک دستگاه نفس می‌کشند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115979

نظـــرات شمـــا