کد خبر : 116050       تاریخ : 1399/05/13 10:00:12
ساحل گناوه از لکه های نفتی پاکسازی شد

ساحل گناوه از لکه های نفتی پاکسازی شد

پیغام: ساحل بندرگناوه، از نقاط گردشگرپذیر جنوب کشور که هفته گذشته از لکه‌های نفتی پاک سازی شد، دوباره به این مواد آلوده شده‌ است.

 به گزارش «پیغام»؛ رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه با تائید آلودگی نفتی مجدد ساحل این بندر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: لکه‌های نفتی بر اثر مد دریا به ساحل و خشکی این بندر می‌آید و بصورت خمیر  به ماسه‌های ساحلی می‌چسبد.

داود بهادری افزود: هم اکنون درحال پیگیری چگونگی جمع‌آوری این لکه‌ها از طریق اداره کل بندر ودریانوردی استان بوشهر هستیم.

وی افزود: به محض اطلاع از آلودگی نفتی با کارشناسان اداره کل بندر و دریانوردی تماس گرفته شد و قرار است آنها امروز به این بندر عزیمت کنند.

بهادر ادامه داد: علت و منشا  آلودکی نفتی مجدد ساحل این بندر که بیشتر از قبل است، توسط کارشناسان اداره کل بندرودریانوری بررسی و نتایج آن اعلام خواهد شد.

عملیات پاکسازی و جمع‌آوری لکه‌های نفتی خمیر مانند چسبیده به ماسه‌های ساحلی گناوه هفته گذشته  با همکاری و مشارکت شرکت نفت فلات قاره بهرگان، اداره کل بندر و دریانوردی استان بوشهر، حفاظت محیط زیست و سازمان‌های مردم نهاد این شهرستان انجام شد. 

ساحل بندرگناوه علاوه بر اینکه در طول سال بویژه ماه‌های پایانی و تعطیلات نوروز میزبان هموطنان از نقاط مختلف کشور است، به مکانی مفرح و مناسب برای پرکردن اوقات فراغت اهالی این شهرستان از جمله شناکردن در فصل تابستان تبدیل شده‌ است که سرازیرشدن لکه‌های نفتی به این نقطه خطرات زیادی برای مردم در برخواهد داشت.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=116050

نظـــرات شمـــا