کد خبر : 116079       تاریخ : 1399/05/14 12:41:44
نخستین بانک محتوای آموزشی دوره متوسطه در استان راه اندازی شد

نخستین بانک محتوای آموزشی دوره متوسطه در استان راه اندازی شد

پیغام: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با توجه به ضرورت توسعه آموزش‌های مجازی، نخستین بانک محتوای آموزشی درس‌های دوره متوسطه در این استان ایجاد شد

به گزارش «پیغام»؛ علیمراد کرمی در این باره  اظهار داشت: براین اساس محتوای آموزشی برای ۶۰۰ عنوان درس در دوره متوسطه اول آماده شده‌است.

وی یادآور شد: فیلم‌های آموزشی روی تارنمای آپارات اداره تکنولوژی آموزشی آموزش و پرورش استان بوشهر به آدرس  www.aparat.com/gao بارگذاری می‌شود.

کرمی اضافه کرد: آماده سازی محتوای آموزشی درس‌های دوره متوسطه دوم نیز شروع شده و امید می‌رود تا قبل از بازگشایی مدارس، این مهم به پایان برسد.

وی  در باره مناطقی که دسترسی به اینترنت ندارند، گفت: محتوای این بانک در قالب لوح‌ فشرده در اختیار دانش‌آموزان این مناطق قرار می‌گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در این شرایط دوران کرونا، سناریورهای سه گانه آموزش حضوری، تلفیقی (حضوری و غیرحضوری) و غیر حضوری برای بازگشایی مدرسه‌ها طراحی شده و استفاده از این سناریوها با تصویب ستاد کرونا و براساس وضعیت شیوع این ویروس در هر استان و منطقه تعیین می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به فعالیت شبکه شاد به عنوان شبکه اختصاصی وزارت آموزش و پرورش، آموزش مجازی در همه سناریورها بخشی از فرایند آموزش است.

کرمی ادامه داد: در این ارتباط، دبیران کوشا و خلاق استان، در تعطیلات تابستانی با تولید محتوای آموزشی از درس‌های دوره متوسطه اول و دوم، اولین بانک بومی محتوای آموزشی را ایجاد کرده‌اند که بزودی این بانک آموزشی - مجازی به صورت رسمی رونمایی می‌شود.

کرمی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ نفر از فرهنگیان استان بوشهر و عوامل اجرایی در این حرکت علمی مشارکت داشته‌اند، گفت: امیدواریم این حرکت به توسعه عدالت آموزشی و ایجاد فرصت برای همه فرهنگیان خلاق و توانای استان کمک کند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=116079

نظـــرات شمـــا