کد خبر : 117732       تاریخ : 1399/07/01 08:37:14
بوشهر آماده پذیرش غیرمستقیم کشتی‌های ۵۰ هزار تنی است

بوشهر آماده پذیرش غیرمستقیم کشتی‌های ۵۰ هزار تنی است

پیغام: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این بندر آماده پذیرش غیر مستقیم کشتی‎‏های ۵۰ هزار تنی کالاهای اساسی است.

 به گزارش «پیغام» سیاوش ارجمندزاده در این ارتباط  افزود: بوشهر تا سال گذشته تنها امکان پذیرش کشتی‏‎های ۲۰ هزار تنی را داشت که با بهره‎‌برداری از پروژه لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر اکنون شرایط برای پذیرش کشتی‎های ۳۰ هزار تنی در این بندر فراهم است.

وی بیان کرد: با این حال یکی از رویکردهای استان در راستای رونق بندری پذیرش کشتی‌‏های کالای اساسی با ظرفیت‏‌های ۴۰ تا ۵۰ هزار تنی است.

ارجمندزاده ادامه داد: در حال حاضر گرچه به لحاظ عمق کنونی کانال امکان پذیرش مستقیم کشتی‏‌های یاد شده وجود ندارد اما با سبک سازی در لنگرگاه امکان پذیرش غیرمستقیم کشتی‎های ۴۰ تا ۵۰ هزار تنی با هزینه قابل رقابت با سایر بنادر جنوبی کشور وجود دارد.

وی یادآور شد: از سال  گذشته تاکنون ۶ کشتی با حدود ۷۰ هزار تن کالای اساسی برنج در بوشهر پهلو گرفته و در روزهای آینده نیز یک کشتی ۲۸ تنی حامل کالاهای اساسی در بندر بوشهر پهلو می‏‌گیرد.

ارجمندزاده گفت: با این حال افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر برای پذیرش مستقیم کشتی‎های ۵۰ هزارتنی در اولویت قرار دارد که انتظار است مسئولان استان از جمله نمایندگان برای تحقق این مهم تلاش جدی داشته باشند.

وی افزود: امرارمعاش عمده جمعیت ساحل نشین استان بوشهر به طور مستقیم و غیرمستقیم از راه دریا صورت می‏‌گیرد که چنین شرایطی می‏‌طلبد پروژه‏‌های توسعه‌ای بندر در اولویت‎های اصلی و مهم استان قرار گیرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117732

نظـــرات شمـــا