کد خبر : 120496       تاریخ : 1399/08/22 14:05:12
برگزاری آزمون های مجازی در خارج از ساعات کلاسی ممنوع است
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:

برگزاری آزمون های مجازی در خارج از ساعات کلاسی ممنوع است

پیغام: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به بخشنامه وزارت آموزش و پرورش مبنی بر آموزش های مجازی برای دوره ابتدایی در۴ و ۵ ساعت ۲۵ و ۳۰ دقیقه ای و در دوره متوسطه در ۳ یا ۴ ساعت ۳۵ دقیقه ای گفت: برگزاری آزمون در خارج از این ساعات ممنوع است.

به گزارش«پیغام»؛ علیمراد کرمی در اجلاس روسای آموزش پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان با اشاره به شرایط کرونایی جامعه گفت:  در این شرایط خاص ضروری است در اجرای برنامه های آموزشی و پرورشی انعطاف بیشتری داشته باشیم.

وی تدوین اطلس آموزشی توسط مدیران را ضروری دانست و اظهار کرد: همه مدیران مدارس باید با تدوین اطلس آموزشی، برنامه ریزی لازم را برای موقعیت‌های مختلف آموزشی داشته باشند و نداشتن اطلس آموزشی از هیچ مدیری قابل پذیرش نیست.

کرمی افزود: اگر چه اولویت ما آموزش حضوری است اما با مصوبه ستاد کرونا و برای حفظ سلامتی دانش آموزان و فرهنگیان، در هفته‌های اخیر آموزش حضوری تعطیل شده است و این تعطیلی در هفته آینده نیز ادامه دارد.

کرمی با اشاره به بخشنامه وزارت آموزش و پرورش مبنی بر آموزش های مجازی برای دوره ابتدایی در ۴و ۵ ساعت ۲۵ و ۳۰ دقیقه ای و در دوره متوسطه در ۳و ۴ ساعت ۳۵ دقیقه ای گفت: برگزاری آزمون در خارج از این ساعات ممنوع است و اگر دبیری در خارج از ساعت تعیین شده، آزمون و یا کلاس برگزار کند، مطابق قانون با او برخورد می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه فعالیت مدارس استان در کارگروه ویژه شاد در اداره کل رصد می شود، عنوان کرد: این کارگروه باید در شهرستان‌ها و مناطق تشکیل شود تا با بررسی فرایند آموزش و مرتفع کردن مشکلات، زمینه تقویت آموزش مجازی را فراهم کنند.

وی با تاکید بر تقویت نقش گروه‌های آموزشی در فرایند آموزش گفت: گروه‌های آموزشی با ارزیابی مستمر کلاس‌های حضوری و مجازی می توانند نقشی موثر در کاهش مشکلات آموزشی داشته باشند.

کرمی با بیان اینکه در دوره پساکرونا با مشکلات آموزشی، آسیب‌های اجتماعی، مشکلات تربیتی، خانوادگی، چاقی رو به رو خواهیم شد، عنوان کرد: باید با دوری از روزمرگی، برنامه ریزی لازم را برای کم کردن مشکلات پسا کرونایی داشته باشیم تا جامعه و دانش‌آموزان به آسیب‌های کمتری دچار شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: باید با بازنگری در شیوه های آموزش مشاوران، آنها را به دانش روز مجهز کرده تا بتوانند نقش مهم خود را در دوره پساکرونا به خوبی ایفا کنند.

وی با اشاره به شروع پروژه ملی کنترل وزن و چاقی(کوچ) در سراسر کشور و استان اظهار کرد: اجرای موفق این پروژه سلامت محور می تواند آثار بیماری جسمی و روانی در دانش آموزان را کاهش دهد و از همه مربیان تربیت بدنی و مراقبین سلامت انتظار داریم که این پروژه را با دقت و تلاش اجرا کنند.

کرمی از تبدیل وضعیت ۳۰ درصد از نیروهای حق التدریس به پیمانی  در آذرماه خبر داد و گفت: وزارت آموزش به دنبال این است که تا پایان دولت تدبیر و امید همه نیروهای حق التدریس استخدام شوند که امیدواریم این مهم محقق شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر وی با اشاره به برگزاری ششمین اجلاسیه استانی نماز در سال جاری گفت: آموزش و پرورش استان در راستای تقویت فرهنگ نماز، ۱۸ پیش اجلاسیه در شهرستان‌ها و مناطق برگزار می کند که اولین پیش اجلاسیه ۲۸ آبان در شهرستان دشتستان است.

وی در پایان اظهارامیدواری کرد که برگزاری این اجلاسیه‌ها گامی موثر در تعمیق فرهنگ نماز در بین دانش‌آموزان باشد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120496

نظـــرات شمـــا