کد خبر : 124134       تاریخ : 1399/11/08 10:10:13
تخریب بناهای غیرمجاز در شهرهای دشتی و تنگستان با حکم قضایی انجام می‌شود

تخریب بناهای غیرمجاز در شهرهای دشتی و تنگستان با حکم قضایی انجام می‌شود

پیغام: نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس به تخریب بناهای غیرمجاز و باغات در گورکات پرداخت و گفت: باید قانون ساخت و سازها و تغییرکاربری‌ها مورد توجه همگان قرار بگیرد؛ تخریب بناهای غیرمجاز براساس قانون و احکام دستگاه قضایی انجام می‌شود.

به گزارش«پیغام»؛ غلامحسین کرمی شامگاه سه‌شنبه در نشست با دهیاران و شوراهای اسلامی گورکات تنگستان با اشاره به اینکه عالیشهر جزء  اقلیم شهرستان تنگستان است اظهار داشت: عالیشهر که بخشی از شهرستان تنگستان  است بدون حساب و کتاب نباید از  حوزه قلمرو جغرافیایی تنگستان جدا شود.

وی با بیان اینکه حوزه اقلیم جغرافیایی تنگستان مشخص است تاکید کرد: عالیشهر جزئی از قلمرو جغرافیایی تنگستان است و در این راستا تبدیل منطقه گورکات با حفظ نام‌های محلی به شهر از مطالبات مهم مردم است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با قدردانی از تلاش بنیاد مسکن استان بوشهر در توسعه زیرساخت‌های روستاها افزود:  با توجه به اینکه تنگستان تاریخ‌ساز و شناسنامه استان بوشهر است و طرح‌ها و کارهای بزرگی هم در این شهرستان اجرا شده ولی بسیاری از کارها باقیمانده که باید مورد توجه قرار بگیرد.

کرمی با بیان اینکه خیابان درون روستاهای گورکات باید توسعه یابد گفت: اجرای طرح‌های زیرساختی با مشارکت شورای روستاهای گورکات به نسبت سهم درآمدهای آنان باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی، از تحصیص 2 میلیارد تومان برای اجرای خیابان بین روستاهای کورگات خبر داد و تاکید کرد: این بودجه از اعتبارات ملی تخصیص یافته و همین میزان از سازمان برنامه‌ و بودجه استان بوشهر تامین می‌شود تا اجرای این طرح آغاز و در ساخت آن تسریع شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس نیاز اعتباری این محور را 15 میلیارد تومان دانست و تاکید کرد: با تامین اعتبار لازم پروژه محور مواصلاتی گورکات  تنگستان در مدت معینی تکمیل می‌شود.

کرمی، با تاکید بر ساخت یک باند محور جاده‌ای گورکات تنگستان تصریح کرد: ان‌شاءالله باید تلاش شود سال 1400 مابقی این پروژه با تامین اعتبار تکمیل شود.

وی، اجرای پروژه‌های عمران روستایی با روحیه جهادی را نتیجه‌بخش دانست و تاکید تصریح کرد: در اجرای این پروژه‌ها ضمن رعایت اصول مهندسی باید روحیه جهادی و انقلابی مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس به تخریب باغات در گورکات پرداخت و بیان کرد: باید قانون در ساخت و سازها و تغییر کاربری‌ها مورد توجه قرار بگیرد و تخریب بناهای غیرمجاز بر اساس قانون و احکام دستگاه قضایی انجام می‌شود.

کرمی، با تاکید بر تشکیل جلسه تخصصی بررسی تخریب ساخت و سازه‌ها در گورکات افزود: اجرای طرح هادی روستایی و ساخت دیوار ساحلی پهلوان‌کشی تنگستان در دستور کار قرار دارد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124134

نظـــرات شمـــا