کد خبر : 125102       تاریخ : 1400/01/11 12:30:15
ابتلای ۱۱ نفر به کرونا رهاورد برگزاری مراسم دورهمی در بوشهر

ابتلای ۱۱ نفر به کرونا رهاورد برگزاری مراسم دورهمی در بوشهر

پیغام: رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: علی‌رغم توصیه‌های مکرر کارشناسان و مسئولین، مراسم دورهمی توسط همشهریان در شهر بوشهر برگزار و رهاورد آن انتشار ویروس کرونا و ابتلای ۱۱ نفر در نقاط مختلف شهر بوشهر شد.

به گزارش«پیغام»؛ حسن فخرایی بیان داشت: اعضاء یک خانواده بوشهری در مراسم جشن‌های نوروزی، در یکی از خانه باغ‌های شهرستان تنگستان روستای گورک شرکت کرده و دو روز بعد علائم بیماری در تعدادی از شرکت‌کنندگان این دورهمی بروز کرده که با انجام تست، یک نفر مثبت اعلام شد.

 وی افزود: پس از رهگیری به‌عمل‌آمده طی دو روز، توسط پرسنل مراکز خدمات جامع سلامت شهر بوشهر جمعاً از ۳۱ نفر از بستگان و افراد در معرض تماس نزدیک تست PCR و تست سریع گرفته شد که تعداد ۱۱ نفر از چند خانواده که ساکن نقاط مختلف شهر بوشهر می‌باشند مثبت گزارش شد.

رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تأکید کرد: از بین افراد مثبت شغل‌های نظیر آرایشگاه زنانه، شاغل در داروخانه، ورزشکار و... مشاهده گردید که اگر رهگیری هر یک از افراد مثبت را دنبال کنیم متوجه می‌شویم که چه کار سخت و طاقت‌فرسایی است و دامنه آن می‌تواند چقدر وسیع و تعداد افراد زیادی را درگیر نماید.

این مقام مسئول اظهار داشت: تیم‌های رهگیری و مراقبت در منزل طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان بوشهر در ایام نوروز حتی روزهای تعطیل آماده ارائه خدمات بهداشتی درمانی به شهروندان و انجام تست سریع کرونا به صورت رایگان به بیماران می‌باشند.

 فخرایی بیان کرد: مرکز خدمات جامع سلامت نبی اکرم (ص) با حضور پزشک، بهیار، کارشناس آزمایشگاه و... آماده ارائه خدمات به کلیه افراد دارای علائم بیماری کرونا است.

رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: بیماران می‌توانند نوبت را به صورت غیرحضوری با مراجعه به آدرس الکترونیکی Nobat.Bpums.Ac.Ir و انتخاب مرکز غربالگری کرونا در دو نوبت صبح و بعدازظهر دریافت نمایند و در ساعت مقرر به مرکز غربالگری کرونا نبی اکرم (ص) واقع در خیابان شهید مطهری (باغ زهرا) مراجعه نمایند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=125102

نظـــرات شمـــا