کد خبر : 125103       تاریخ : 1400/01/12 15:30:12
 روزانه بین ۶۰ تا ۶۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری می‌شود
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر :

روزانه بین ۶۰ تا ۶۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری می‌شود

پیغام: دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: روزانه بین ۶۰ تا ۶۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری می‌شوند.

به گزارش «پیغام»؛ دکتر سعید کشمیری در نخستین نشست ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر در سال ۱۴۰۰ افزود: بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی، افزایش دورهمی‌ها، برپایی مراسم تجمعی عروسی و عزا، جشن‌ها و توجه نکردن به محدودیت‌ها در شهرهای نارنجی از جمله علت افزایش مبتلایان به کرونا است.

وی از صعودی شدن شیب ابتلا به کرونا و بستری‌های بیمارستانی خبر داد و گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر نسبت به دی ماه گذشته ۸ برابر شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به صعودی شدن شیب ابتلا به کرونا اظهار داشت: اکنون بیش از صد و سی میلیون نفر در جهان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که آمریکا، هند و برزیل بیشترین مبتلایان در جهان را دارند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه بیش از دو میلیون و ۸۱۸ نفر در جهان به سبب بیماری کرونا فوت کرده‌اند، کل مبتلایان به کرونا در ایران را یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دانست و بیان کرد: تاکنون ۶۲ هزار و ۶۶۵ نفر در ایران به سبب ابتلا به کرونا جان باخته‌اند و اکنون تعداد مبتلایان در ایران روزانه از ۱۰هزار نفر عبور کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش شهرهای با رنگ‌های قرمز و نارنجی در کشور خبر داد و خاطر نشان کرد: استان بوشهر دارای ۴ شهرستان با رنگ نارنجی و۶  شهرستان با رنگ زرد است که تعداد مبتلایان به کرونا هر روز نسبت به روزهای قبل افزایش دارد.

دکتر کشمیری از افزودن شدن ۱۲۰ مبتلای جدید دیگر به کرونایی استان بوشهر در شبانه‌روز گذشته خبر داد و تصریح کرد: در اسفند ماه گذشته وضعیت کرونایی استان بوشهر بحرانی نبود و به‌صورت متوسط روزانه ۶۰ نفر بستری بودند که اکنون این تعداد به ۱۶۶ بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر رسیده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=125103

نظـــرات شمـــا