کد خبر : 131203       تاریخ : 1400/07/03 08:47:12
جلوگیری از فعالیت غیرمجاز واحد آلوده کننده هوا در شهرستان جم

جلوگیری از فعالیت غیرمجاز واحد آلوده کننده هوا در شهرستان جم

پیغام: رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم گفت: از فعالیت غیر مجاز واحد آلوده کننده هوا در شهرستان جم جلوگیری شد.

 به گزارش «پیغام»؛ محمدتقی محمدی در این باره اظهار داشت:  با توجه  به گزارشات مردمی از نحوه عملکرد غیراصولی پروژه انتقال آب سد باغان به جم، مبنی بر برداشت خاک جهت سرند و تهیه خاک نرم بر روی لوله ها با توجه به قرار گرفتن در مجاورت شهر انارستان، منازل مسکونی و باغات حجم گرد و غبار عظیمی محیط طبیعی و باغات ساکنین هم جوار را فرا گرفته ، این عمل ارتکابی منجر به  آلودگی زیست محیطی شده است.

وی در ادامه افزود: در این راستا انجمن محیط یاران جوان نیز از این اداره درخواست کرد که جهت رفع این معضل  از پروژه مورد نظر بازدید و تصویربرداری شود.

وی اضافه کرد: محیط زیست شهرستان  در تماس تلفنی با جانشین دادستانی شهرستان و با استناد به ماده ۳ قانون هوای پاک از ادامه فعالیت این کارگاه ممانعت تا اقدامات لازم طی مهلتی که اداره حفاظت محیط زیست اعلام خواهد کرد، انجام شود.

محمدی بیان داشت:  تعیین مکان جدید همراه با اخذ استعلامات ادارات برای این کارگاه الزامی است و بدون در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی فعالیت همچنان متوقف و ادامه فعالیت منوط به تأییدیه محیط زیستی می‌باشد .

وی افزود: آلودگی های زیست محیطی محاسبه و ضمن اخذ خسارت زیست محیطی واحد در فهرست آلاینده قرار خواهد گرفت و مشمول پرداخت عوارض آلایندگی هم خواهند شد .

وی بیان داشت: کلیه واحد‌های تولیدی،خدماتی و صنعتی در سطح شهرستان از قبیل صنایع نفت و گاز،  واحد‌های شن و ماسه، کارخانه آسفالت و غیره موظف به جلوگیری و مدیریت هرگونه آلودگی های زیست محیطی می باشند و این اداره بصورت مستمر پایش واحدها در اولویت قرار داده و درصورت بروز آلودگی ضمن اخطارهای صادره جهت رفع آلایندگی و تشکیل پرونده قضایی در فهرست آلاینده قرار خواهند گرفت و مشمول جرائم زیست محیطی و پرداخت عوارض آلایندگی هم خواهند شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=131203

نظـــرات شمـــا