کد خبر : 14837       تاریخ : 1393/03/12 21
انتقاد رییس هیات فوتبال استان از مسئولان بوشهر

انتقاد رییس هیات فوتبال استان از مسئولان بوشهر

پیغام: روابط عمومی هیات فوتبال بوشهر اعلام کرد: در نشست روز یکشنبه مورخ 93/03/11 حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با کارکنان هیات فوتبال استان بوشهر ایشان با تبریک اعیاد شعبانیه از سخت کوشی و فعالیت های وافر مجموعه هیات فوتبال استان بوشهر تقدیر و تشکر نمود .

به گزارش «پیغام»به نقل از روابط عمومی ، در این دیدار صمیمی و دوستانه نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد اقدامات و تلاشهای مثبت صورت گرفته در حوزه فوتبال نوید بخش امیدواری و افقی روشن برای پیشرفت فوتبال استان خواهد بود .

امام جمعه بوشهر در فراز دیگری از بیانات خود با اشاره به میانگین سنی جامعه جوان استان و بویژه ورزشکاران گفت : مسائل و خواسته های جوانان ورزشکار و ورزش دوست با برنامه ای دانش بنیان باید به جد مورد توجه و اهتمام مسئولین استان و کشور قرار گیرد.

ایشان خاطر نشان کرد در دیدار اخیر خود با وزیر ورزش و جوانان مشکلات و موانع موجود ورزش استان را به وی منتقل نموده و ایشان در جهت حل مشکلات اعلام شده قول مساعد داده اند .

نماینده ولی در استان با اشاره به مصوبه پنجاه میلیارد تومانی سفر سوم دولت پیشین به استان افزودند : اگر این مصوبه وصول و تحقق یابد شاهد تحولی اساسی و بنیادین در حوزه ورزش استان بخصوص فوتبال خواهیم بود، هر چند پنج میلیارد تومان اختصاص یافته از مصوبه مذکور نیز بخشی از مشکلات حوزه ورزش استان را مرتفع نمود لیکن جا دارد مسئولین اجرایی استان در جهت تحقق مبالغ باقی مانده از مصوبه یاد شده حداکثر رایزنی و تلاش خود را بکار گیرند .

ایشان با اشاره به وضعیت بغرنج مالی نمایندگان استان در فوتبال کشور اظهار داشت : متولیان و مسئولان بلند پایه استانی باید در راستای بهره گیری از ظرفیت های موجود استان شرایط حمایت و تامین نیازهای مالی باشگاه ها را فراهم سازند.
 

VARZESHBU.IR


پیش از بیانات حضرت آیت الله صفایی بوشهری، محمد نجفی رئیس هیات فوتبال استان گزارشی از برنامه ها و فعالیت های انجام شده در این هیات را محضر ایشان ارائه نمودند .

محمد نجفی هفت میزبانی در رده های سنی مختلف کشور، فعال نمودن شبکه های استعداد یابی و جوانان، برگزاری همایش ها و کلاس های متعدد علمی، تخصصی و آموزشی در سطوح مختلف، برگزاری مسابقات دسته اول و برتر ساحلی، قهرمانی تیم فوتبال ساحلی دریانوردان، صعود تیم های فوتبال پایه به کشور، برگزاری کارگاه آموزشی ویژن، بهره گیری از نیروی انسانی کارآمد، تهیه و ترمیم امکانات نرف افزاری و سخت افزاری مورد نیاز، تعامل با مسئولین ارشد استان، پیگیری های ویژه در جهت حل حداقلی مشکلات نمایندگان استان در لیگ های کشور، برگزاری مسابقات بانوان، میزبانی تیم ملی نونهالان، میزبانی مسابقات برتر پیشکسوتان کشور، میزبانی مسابقات ساحلی کشور طی دو مرحله در بندر گناوه، برگزاری بیش از ششصد مسابقه استانی در رده های مختلف، تشکیل کارگروه های فکری و عملیاتی از جمله خدمات و فعالیت های انجام شده در فوتبال استان ذکر کرد.

این مقام فوتبالی با اظهار گلایه از وضعیت مالی حاکم بر فوتبال استان افزود معلوم نیست چه کسی باید درد کهنه و بی پاسخ سال ها بی مهری و بی تفاوتی به بهره مندی از ظرفیت های اقتصادی استان را در قبال جوانان علاقمند به ورزش استان پاسخگو باشد چرا که بی توجهی به وضعیت نا به سامان اقتصادی که گریبان گیر نمایندگان استان در فوتبال کشور می باشد ، شخصیت و شان جامعه فوتبال استان را در افکار فرهنگی و ورزشی کشور زیر سوال برده و ادامه این روند زیبنده و شایسته جوانان ورزشکار، ورزش دوستان، هواداران و مسئولان باشگاه ها و تیم های ما نیست .

وی با انتقاد از عدم پیگیری و مسئولیت پذیری برخی مقامات در تحقق خواستگاه جامعه فوتبال استان گفت امروز در خوزستان تیم نفت مسجد سلیمان که به تازگی به لیگ برتر پیوسته ، باشگاه های نفت آبادان و نفت تهران با تصویب بودجه های میلیاردی با طیب خاطر ادامه حیات داشته باشند که اقدامی پسندیده هم هست اما چرا باید استانی که نام پایتخت اقتصادی انرژی کشور را یدک می کشد مردمش در حسرت و آرزوی کمترین مصوبه اعتبار مالی از سوی وزارت نفت و سایر صنایع پتروشیمی، بنادر و تشکیلات های مطرح اقتصادی استان، کماکان مرگ تدریجی و سوخت فوتبال خود را شاهد باشد.

رئیس هیات فوتبال استان بوشهر با تشریح آنکه فوتبال استان در این برهه حساس زمانی نیازمند تدوین نقشه و ترسیم برنامه ای هدفمند با افقی معین و مشخص است که چنانچه با مشارکت مسئولان استانی بویژه نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران ارشد اجرایی استان و مسئولان ذیربط همراهی نشود عواقب خوشایندی در انتظار و پیش روی فوتبال استان نخواهد بود .

رئیس هیات فوتبال استان در پایان گفت : بدون شک با پرهیز از حاشیه ها و با تکیه بر همدلی، وفاق، انسجام و همفکری همگانی و عزمی استانی با بهره مندی از توان بالقوه استانی می توان به پدیده ناخوشایند و نامفهوم اقتصادی در فوتبال استان فیصله داد و با چشم اندازی روشن شاهد، توسعه و ترقی فوتبال استانمان باشیم .

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=14837

نظـــرات شمـــا