کد خبر : 148589       تاریخ : 1401/05/08 11:53:11
باشگاه بوشهری پنجره نقل‌وانتقالات پورتو را بست!/واکنش پورتو به این ادعا

باشگاه بوشهری پنجره نقل‌وانتقالات پورتو را بست!/واکنش پورتو به این ادعا

پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پورتو به دلیل بدهی به باشگاه ایرانجوان بوشهر بسته شد.

پیغام: با تصمیم فدراسیون جهانی فوتبال، پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پورتو پرتغال به دلیل عدم پرداخت مطالبات باشگاه ایرانجوان بوشهر بسته شد.

به گزارش «پیغام»؛ پیش از این و در سال ۱۳۹۹، باشگاه ایرانجوان در مکاتبه با فیفا خواهان دریافت مکانیزم حق رشد مهدی طارمی شده بود و فیفا نیز حکم به پرداخت حدود ۱۱۰ هزار یورو به باشگاه بوشهری داد.

با اینحال تعلل باشگاه پرتغالی در پرداخت این مبلغ، باعث بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی پورتو شده است.

بدهی باشگاه پرتغالی معادل 489 میلیون تومان می شود.

عطا وزیری سرپرست باشگاه ایرانجوان بوشهر در این خصوص به فارس گفته: حق رشد در فوتبال وجود ندارد و پنجره نقل و انتقلاتی باشگاه پورتو به دلیل مکانیزم مشارکت بسته شده، در واقع حق آموزش است اما مکانیزم مشارکت جریان دیگری دارد. فکر می‌کنم اولین باشگاه ایرانی باشیم که توانسته این حکم را بگیرد. البته داماش گیلان هم این حکم را گرفت اما چون منحل شد، مبلغ پرداخت شده در فدراسیون و برای تیم‌های پایه هزینه می‌شود.

  

وی افزود: ما سال ۱۳۹۹ برای گرفتن این رای اقدام کردیم و حکم هم همان سال صادر شد اما چون باشگاه پورتو این پول را پرداخت نکرد، پنجره این باشگاه پس از احراز عدم پرداخت پول برای فیفا، بسته شد. از طریق سامانه TMS متوجه این اتفاق شدیم که برای فدراسیون فوتبال هم ارسال می‌شود. از طرفی باشگاه پورتو نامه‌ای را به فدراسیون داده و اعلام کرده با توجه به اینکه دسترسی به باشگاه ایرانجوان، از این طرق به اطلاع ما برسد. فدراسیون فوتبال در تاریخ ۲۸ تیر درخواست پورتو را به ما اعلام کرد.

وزیری گفت: باشگاه پورتو خواستار مصالحه برای باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی شده و اعلام کرده که این پول را در اسرع وقت پرداخت می‌کند تا ما رضایت بدهیم. این مبلغ در ابتدا حدود ۱۱۰ هزار یورو بوده و فکر می‌کنم الان به دلیل تاخیر در پرداخت بیشتر شود. زمانی که پول به حساب باشگاه بنشیند، از طریق وکیل خودمان در سوئیس رضایت‌مان را اعلام می‌کنیم تا اقدامات لازم برای باز شدن پنجره پورتو انجام شود.

  

واکنش پورتو به ادعای بزرگ ایرانجوان

باشگاه پورتو بسته شدن پنجره نقل و انتقالات خود توسط باشگاه ایرانجوان بوشهر را تکذیب کرد.

روزنامه آبولا با تیتر "اژدها قبلاً بدهی طارمی را تسویه کرده و مانع موجود رفع خواهد شد" نوشت: یک منبع در تیم پورتو تأیید کرد که این باشگاه آنچه از بدهی 100 هزار یورویی مربوط به مکانیزم مشارکت به تیم ایرانی ایرانجوان باقی مانده بود؛ تسویه کرده است. تیمی که اولین باشگاه حرفه‌ای مهدی طارمی است.

  

آبولا در ادامه نوشته است: پول مربوط به مکانیزم مشارکت باعث شد تا اژدها نتوانند برای مدت کوتاهی قرارداد بازیکنان خود را ثبت کند، اما این موضوع بدون تاخیر چندانی حل شد.

این روزنامه با رجوع به انتشار خبر اولیه درخصوص بسته شدن پنجره پورتو نوشته است: خود باشگاه ایرانجوان بود که اعلام کرد در دادگاه فیفا مقابل پورتو پیروز شده است و در نتیجه، اژدها به‌طور موقت از ثبت نام بازیکنان منع می‌شود. بخش کوچکی از بدهی 100 هزار یورویی مربوط به پرداخت مکانیزم مشارکت در خطر بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=148589

نظـــرات شمـــا