کد خبر : 148695       تاریخ : 1401/05/13 17:20:15
ماجری پدری دربراجان که قصد کشتن نوزاد خود را داشت +ویدئو

ماجری پدری دربراجان که قصد کشتن نوزاد خود را داشت +ویدئو

پیغام: روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان دشتستان در خصوص فیلم منتشر شده در فضای مجازی از پدر اتباع غیر مجاز خارجی در برازجان که قصد کشتن نوزاد خود را داشت، توضیحاتی داد.

به گزارش «پیغام»  روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان دشتستان اعلام کرد: روز چهارشنبه (12 مردادماه 1401) فردی از اتباع غیر مجاز خارجی که فرزندش در بیمارستان گنجی برازجان متولد شده بود، در همان روزی که مادر زایمان کرده اصرار بر ترخیص مادر و نوزاد خود داشته است و حال آن که با توجه به شرایط پزشکی نوزاد از جمله وزن پایین و هیپوگلیسمی ترخیص وی به صلاح نبوده است.

بر همین اساس سوپروایزر شیفت شب بیمارستان گنجی، ضمن راهنمایی این تبعه افغان به او یادآور شده که طبق دستورالعمل وزارت بهداشت مادر و نوزاد باید ۲۴ ساعت پس از وضع حمل تحت مراقبت بوده و درصورت نداشتن مشکل از حیث سلامت، ترخیص شوند و این مادر و‌کودک نیز صبح روز بعد (پنجشنبه) پس از انجام واکسیناسیون نوزاد و بررسی حال مادر ترخیص خواهند شد.

سوپروایز شیفت شب همچنین به این فرد یادآوری کرد که با توجه به نداشتن هر گونه اسناد هویتی، به مددکار اجتماعی مراجعه کند تا روال اداری ترخیص همسر و‌ کودک وی طی شده و همچنین هزینه زایمان وی با دستور رییس بیمارستان با تخفیف یا رایگان محاسبه گردد.

با وجود به توضیحات فوق، این تبعه افغان به مددکار اجتماعی مراجعه نکرده و توضیحات سوپروایزر مبنی بر لزوم حضور نوزاد در بیمارستان با توجه به وضعیت نامساعد جسمی نوزاد را نپذیرفته و اقدام به تهدید، هیاهو و جنجال کرده است .

گفتنی است که هزینه مالی زایمان علت عدم موافقت سوپروایزر با ترخیص نوزاد نبوده و مجموعه بیمارستانهای استان بوشهر و خصوصا بیمارستان شهید گنجی دراین گونه موارد همواره با بیماران اتباع بیگانه همراهی و مساعدت لازم را دارد.

در نهایت کارکنان بیمارستان به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی و به ناگزیر با ترخیص زودتر از موعد مادر و نوزاد این تبعه افغان، موافقت کرده‌اند.

در عین حال فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده ، تلاش‌ها و حمایت‌های نیروهای درمان برای آرام کردن تبعه افغان به منظور پیشگیری از تحقق تهدید و وقوع حادثه را به تصویر نکشیده است.

به لطف خدا این مادر و کودک پس از دریافت خدمات لازم بهداشتی و درمانی به سلامت از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

لازم به توضیح است که مطابق تصمیم دولت، حتی اگر مادر بارداری بیمه نباشد، همه هزینه‌های خدمات دوران بارداری و زایمان و همچنین ترخیص او و‌ کودکش از بیمارستان رایگان است و مادر شیرده تا دو سال و کودک تا پنج سالگی بیمه رایگان خواهند بود.

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=148695

نظـــرات شمـــا