کد خبر : 15775       تاریخ : 1393/04/10 23:43
«فرشته» آرژانتین را نجات داد

«فرشته» آرژانتین را نجات داد

تیم فوتبال آرژانتین با برتری برابر سوئیس به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی صعود کرد.

به گزارش سرویس ورزشی فرارو، تیم فوتبال آرژانتین که در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی به مصاف تیم سوئیس رفته بود موفق شد در دقیقه 118 جواز صعود به مرحله یک چهارم نهایی را گرفت. آلبی سلسته که در گروه F جام جهانی به همراه ایران در یک گروه قرار گرفته بود موفق شد به عنوان صدرنشین به یک هشتم نهایی بیاید.

جایی که باید برابر سوئیس یکی از تیم های اروپایی حاضر در این مرحله مصاف می داد. از قبل با توجه به درخشش مسی خیلی ها بازی راحتی برای شاگردان سابیا متصور برودند؛ البته آمار هم می گفت که آنها پربیراه نمی گویند؛ آرژانتین پیش تر 6 بار به مصاف سوئیس رفته بود که 4 بار رقیب اروپایی اش را شکست داده بود و آخرین بار هم با هت تریک مسی در دیداری دوستانه سربلند از زمین بیرون آمده بود.

البته آمار هم‌تیمی های مسی در یک هشتم نهایی هم بد نبود؛ این تیم در سه جام جهانی گذشته ای که به یک هشتم رسیده بود توانسته به یک چهارم برود. اما این بار شرایط به راحتی دفعات قبل نبود. شاگردان هیتسفیلد که برای بازگشتن به خانه مقاومت می کردند در 90 دقیقه مسی و آرژانتین را به خوبی مهار کردند تا کار به 120 دقیقه کشیده شود.

در این اوقات اضافه هم مثل تمام دقایق بازی سوئیس تیم دست و پا بسته ای نبود اما نبوغ مسی در جا گذاشتن مدافعان حریف در دقیقه 118 گل کرد. جایی که او توپ را به آنخل دی ماریا سپرد تا «فرشته» با بغل پایی تضمینی آرژانتین را در جام نگه دارد.

مسی و یارانش حالا با همین یک گل می توانند چمدانشان برای حضور در یک چهارم نهایی را ببندند و منتظر برنده دیدار تیم های آمریکا و بلژیک باشند تا رقیب یک چهارمشان را بشناسند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=15775

نظـــرات شمـــا