کد خبر : 15861       تاریخ : 1393/03/20 10
مرکر

مرکر

یکی از سایت های قدیمی و مقداری جنجالی استان در تاریخ 13 خرداد ماه ( سایت سین ...) از قول دادستان انقلاب نوشته است که فردی مدت هاست مبالغ بسیار بالایی از مردم دریافت نموده است و هرماه سود کلانی( فراتر از بانک ها) و گاهی هم ماشین های مدل بالایی که مثل آب خوردن وارد می کند ....


1- یکی از سایت های قدیمی و مقداری جنجالی استان در تاریخ 13 خرداد ماه ( سایت سین ...) از قول دادستان انقلاب نوشته است که فردی مدت هاست مبالغ بسیار بالایی از مردم دریافت نموده است و هرماه سود کلانی( فراتر از بانک ها) و گاهی هم ماشین های مدل بالایی که مثل آب خوردن وارد می کند به  مشتریان خیلی خیلی پر اندوخته و متمول خود، زیر قیمت معمول و با فوریت هر چه تمام تر تحویل می دهد راست و نادرست بودن قضیه به گردنِ ناقل خبر و کمی هم نهاد قضایی مورد استناد وی، اما از فحوای خیر این گونه برداشت می شود که : جریان شهرام جزایری ها و بابک زنجانی ها در کشور ما تبدیل به یک  «اپیدمی» واگیر و دَمِلِ چرکین و بسیار گسترده شده است در این بیانه ی مندرج در سایت  مذکور ، مقام قضایی اظهار و اخطار نموده است که به زودی این فرد و همه ی کسانی که به او پول داده اند و اگر در آینده هم کسان دیگری بدهند، ورشکست و دچارخسران و زیانی بسیار سنگین خواهند گردید! جای سؤال است که اگرآن فرد مورد نظر که نامش به صورت حروف مقطع و به اختصار آورده شده است، کار خلاف و شاید حرام  انجام  داده اند آن هم طی مدت  طولانی و دستگاه قضایی هم از آن مطلع بوده و هست، چرا از ادامه ی این خلاف وی پیشگیری انجام نگرفته و نمی گیرد و باز هم چرا حالا و به صورت اخطار و هشدار!
نتیجه: بعد از پخش این خبر، بسیاری اظهار می دارند که چندین سال است چنین کاری رونق رو به پیشی به خود گرفته است و فرد مذکور هم از پشتوانه ی محکم و مطمئنی برخوردار است و اگر غیر از این می باشد،چرا به صورت اخطار و هشدار؟ اگر نهاد محترم مسؤل به خلاف انجام شده واقف است، چرا اخطار؟
2- سمت شمال غربی فلکه ی نیروی انتظامی، چند سالی است که مردم فریاد کرده اند هفته نامه ها نوشته که  جوی کناره ی فلکه مذکور که راهی به کانال واقع در بیست متری خود ندارد و از طرق دیگری هم راهی دریا  نمی شود مبدل به گندابی شده است که ساکنین کناره ی غربی خیابان شهید چمران ( اهالی محترم جفره) و عابرین را آزار می دهد، چند هفته ای شاهد اقدام شهرداری جدید بودیم که مشغول دنباله ای برای عبور آن و رفتن به سمت پارک صدف شده است، یک هفته گذشت، شد هفته ی دوم و کم کم وارد هفته ی سوم  شد این گوشه ی پر تردد تبدیل گشت  به سنگ و خاکروبه و گل و لای و از همه ی این ها بدتر راه بندانی که به وسیله میله و چوب و نوار و ... توسط مجری پروژه، امان از خلایق گرفته  است، جالب است که بعضی ها ( من معنی اش را نمی فهمیدم ) وقتی به این مانع می رسید نه می گفتند : باید یک ماهی بگذرد تا برگه ی صورت وضعیت این نقطه وقت تنظیمش فرا رسد!
فهمیده بودم که دانه ی خرما و میوه ی هندوانه و ... مدتی باید بگذرد تا رسیده شود ولی این یکی را نفهمیدم یعنی چه؟!
3- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برای برگزاری مراسم هایی که طبق تقویم باید برگزار شود،  دارای یک مجتمع و یک سالن آمفی تئاتر می باشد، اخیراَ برای برگزاری مراسمی مهم از شاعران خواسته است که به آرامگاهی در جنوب شهر بروند، بسیاری نرفته اند، این عدم پاسخ به دلیل مقبول ندانستن ارشاد و مدیریت آن نیست، دلیلش این است که آن ها با  شخصیت و سابقه ای که در این زمینه دارند چرا به جایی پرت و کم مخاطب بروند؟
مدیر بومی ارشاد که خودش بومی این استان است چرا به مشاوره ی بعضی از اطرافیانی که میلی به حضور هنر و شعر و ادب در این دیار ندارند به قیمت پراکنده شدن این جمع شاعر اهمیت قایل است ؟!

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=15861

نظـــرات شمـــا