کد خبر : 1610       تاریخ : 1392/05/30 13:05
مرکر

مرکر

استاندار محترم بوشهر در مصاحبه ی جدید خود گفته است ( سایت های استانی) : در کابینه ی جدید پیشنهادی نقش و جایگاهی برای جوانان در نظر گرفته نشده است !

1- سرتاسر خیابان عاشوری تا فلکه ی امام .... و خیابان امام خمینی... چپ و  راستش که نگاه  کنی پر از تابلوی بانک است. این بانک ها که اغلب خود را در تبلیغاتشان پیشرو در خاورمیانه و ایران و گاهی هم به عنوان «جهانی» یاد می کنند، در شب عید فطر یا خدمات را تعطیل و یا با یک سطر عرض پوزش،  از پرداختن وجه نقد به مردم  از بعداز ظهر پنجشنبه تا آخرین ساعات روز شنبه خودداری نموده اند؟ اگر بپرسی چرا؟  پاسخی در کار نیست و نظارت هم که « الفاتحه»!

نتیجه: یعنی این است پاسخ دولت نهم و دهم  به مردمی  که می پرسند و حق دارند که بدانند نتیجه ی آن همه دستبرد به بانک ها در کشورشان را بعد از پایان کار این دولت چه کسی و چه مقام و چه  نهادی باید پاسخ بدهد و آیا بهتر  نیست این دستگاه های « بد پردازی را » جمع کنند و هر صاحب حسابی مثل پنجاه سال پیش واریز و پرداخت انجام دهد؟!

2- هر کسی می تواند خودش باشد و خیلی خوشایند هم  نیست  که آدمی  کار بلد باشد و ما اصرار داشته  باشیم که فلان کس نمونه ی امیر کبیر است (مثلاً) ! هر کسی  باید خودش نمونه ی خودش باشد. امام «ره» کمیته ی امداد و شهید رجایی سهمیه ای را برای  شصت ساله های این دیار منظور نمود که هنوز هم ادامه  دارد. پس شهید رجایی فقط  شهید رجایی است!

نتیجه : اگر سهم  عدالت را می دانستم  به کجای « کره ی زمین » فرو ر فت، نامی هم  می شد برای کس دیگری آرزو کرد تا مردم  در خاطرشان لحاظ کنند! اما چه کنیم که سهم عدالت « خواب» هم نبود!

3- استاندار محترم بوشهر در مصاحبه ی جدید خود گفته است ( سایت های استانی) : در کابینه ی جدید پیشنهادی نقش و جایگاهی برای جوانان در نظر گرفته نشده است !

باید به این انسان خوب و خوش کلام گفت که: اولاً بفرمایید جایگاه جوانان را در دولت  هشت ساله ی ماضی! و ثانیاً بفرمایید که این همه سرگردانی و اعتیاد و بیکاری  آیا از دست آوردهای  خشک سالی های  بدخیم آن دوران است یا بلایی است که  یک شبه و پس از  اتمام  این دوران نازل  شده است ؟ و ثالثاً   در زمان  جلوس خود حضرتعالی و دیگر همکارانتان  ( استاندار های قبل اصولگرا) در استان ما ، چه تعداد جوان را راهی میدان کار نموده اید؟

نتیجه : باید این سوال هم اضافه  شود که: چه تعداد اخراجی از کار را به سرکار برگردانده اید؟!

4- آیا قفس تنگ و ترش یک پرنده ی اسیر را دیده اید که نصفش کنند و آن را اختصاص دهند به دو یا چند  پرنده ی اسیر دیگر؟

 اگر ندیده اید، نگاه کنید به بعضی ( یعنی اکثریت)  به اصطلاح  خیابان های بوشهر ، خیابان هایی که روزگاری یک ( گاری گچی) به زور  از آن  عبور می کرد. این خیابان ها را دو نیم کرده اند تا مثلاً معضل  ترافیک  حل شود!

نتیجه : موشه توی سوراخ  نمی رفت یک جارو هم  به دمش می بست!


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=1610

نظـــرات شمـــا