کد خبر : 16124       تاریخ : 1393/04/18 23:41
کفاشیان: کی روش به فدراسیون نزدیک تر شده است

کفاشیان: کی روش به فدراسیون نزدیک تر شده است

پیغام: رییس فدراسیون فوتبال در باره آخرین وضعیت «کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: نقطه نظرات فدراسیون فوتبال و این مربی به یکدیگر نزدیک تر شده است و به توافق با او امیدوار شده ایم.

پیغام: رییس فدراسیون فوتبال در باره آخرین وضعیت «کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: نقطه نظرات فدراسیون فوتبال و این مربی به یکدیگر نزدیک تر شده است و به توافق با او امیدوار شده ایم.

به گزارش «پیغام»، «علی کفاشیان» بعدازظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه برگزاری مراسم یادبود والده وزیر ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه «کارلوس کی روش» هم اکنون در برزیل بسر می برد و بازی تیم های ملی فوتبال برزیل و آلمان را از نزدیک تماشا کرده است، تصریح کرد: نقطه نظرات طرفین به یکدیگر نزدیک تر شده است و امیدوارم وی همچنان سکان هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برعهده گیرد.

وی در باره بسته پیشنهادی فدراسیون فوتبال و رقم پیشنهادی به این مربی گفت: رقم تعدیل شده است او علاقه مند است کارش را در ایران ادامه دهد و ما نیز از این موضوع استقبال می کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سووال دیگری مبنی بر اینکه پنج مربی برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرده اند، گفت: مربیان زیادی برای فدراسیون فوتبال ایمیل زده و برای مربی گری درتیم ملی ابراز علاقه کرده اند، اما با هیچ کدام وارد مذاکره نشد و صبحتی نکرده ایم.

کفاشیان در پاسخ به سووال دیگری مبنی بر پیشنهاد کشورهای الجزایر و نیجریه به کی روش گفت: من از این موضوع اطلاعی ندارم.

رییس فدراسیون فوتبال در باره استفاده از بازیکنان زیر 23 سال در لیگ برتر فوتبال نیز گفت: استفاده از بازیکنان زیر 23 سال، یکی از رسالت های مهم ماست و امیدواریم باشگاه ها از این سیاست تبعیت کرده و آن را اجرایی کنند.

به گفته وی، استفاده از نیروهای جوان امید و جوانان به آینده فوتبال ایران کمک زیادی خواهد کرد و ما بر این مهم اصرار داریم.

کفاشیان در ادامه به آنالیز مسابقه های جام جهانی فوتبال پس از هر نیمه از بازی اشاره و آن را یک رویداد مهم تلقی کرد و افزود: در جام جهانی تمامی مسابقات آنالیز شدند و اطلاعات در اختیار همگان قرار گرفت. ما هم بنا داریم از این پس تمامی اطلاعات بازی های لیگ برتر را بین دو نیمه و در پایان هر بازی انتشار دهیم!

به گفته وی این موضوع سابق بر این محرمانه بود و فقط در اختیار باشگاه ها قرار می گرفت که با این اقدام مردم، مسوولان و علاقه مندان از کیفیت تیم های خود مطلع خواهند شد.

همچنین در نظر داریم با جوان تر کردن تیم ها و کادر آموزشی، توان خود را در لیگ برتر فوتبال افزایش دهیم و توان فوتبالی خود را بالاتر ببریم تا در دوره های بعد جام جهانی اولا راحت تر صعود کرده و ثانیا به مراحل بعدی راه پیدا کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص اختلافات بین مربیان داخلی و سرمربی تیم ملی فوتبال نیز گفت: اختلافی ندیدم اما معتقدم باید همکاری بین کارلوس کی روش و مربیان داخلی افزایش یابد، به طوریکه طرفین از نقطه نظرات طرف دیگر بهره مند شود. بر همین اساس یکی از پیش شرط های ما دریافت نظرات مربیان توسط کی روش است و این به طور حتم دنبال خواهد شد.

کفاشیان در همین ارتباط اضافه کرد: پیش شرط دیگر ما استفاده کی روش از دو مربی ایرانی در کنار خود است که البته با پیشنهاد کی روش این دو مربی انتخاب و دستیاران وی در تیم ملی خواهند شد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اگر فدراسیون فوتبال با کارلوس کی روش به هر دلیلی به توافق نرسید، گزینه های پیشنهادی داخلی هستند و یا خارجی نیز گفت: ما گزینه های متعددی داریم اما هنوز با هیچ کس در این خصوص وارد مذاکره نشده ایم.


  منبع: ایرنا
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=16124

نظـــرات شمـــا