کد خبر : 16130       تاریخ : 1393/04/19 10:29
فان‌خال: من به رومرو پنالتی گرفتن را یاد دادم

فان‌خال: من به رومرو پنالتی گرفتن را یاد دادم

پیغام: سرمربی تیم ملی هلند پس از شکست تیمش برابر آرژانتین عنوان کرد لاله‌های نارنجی تورنمنت موفقیت‌آمیزی را پشت سر گذاشتند. او همچنین اعلام کرد این خود او بود که مهار ضربات پنالتی را به دروازه‌بان آرژانتین یاد داده است.

پیغام: تیم ملی هلند با شکست 4 بر 2 برابر آرژانتین در ضربات پنالتی از رسیدن به فینال جام‌جهانی باز ماند تا حریف برزیل در دیدار رده‌بندی شود.

به گزارش «پیغام»، لوئیس فان‌خال، سرمربی هلند پس از شکست تیمش برابر آرژانتین در ابتدای نشست خبری خود درباره علت تعویض نکردن رودی کرول و کیلسن گفت: اگر می‌توانستم یک تعویض دیگر داشته باشم، حتما کرول را به میدان می‌آوردم اما شرایط بازی به گونه‌ای پیش رفت که مجبور شدم هر سه تعویض خودم را تا پایان وقت اضافه نخست انجام دهم و دیگر نمی‌توانستم کرول را به میدان بفرستم.

فان خال در ادامه گفت: به طور کل اهمیت نمی‌دهم که مردم درباره من و تیمم چه اظهار نظری می‌کنند. اگر نظرشان مثبت باشد خوب است اما اگر نه، برایم اهمیت ندارد. تیم ما در این دیدار تلاش زیادی برای گلزنی کرد. ما بهتر از حریف خود ظاهر شدیم اما برخلاف بازی‌های قبل نتوانستیم موقعیت‌های گل زیادی ایجاد کنیم. این هم به این دلیل است که آرژانتین با بقیه تیم‌هایی که با آن‌ها بازی داشتیم فرق می‌کند. آن‌ها تیم سازمان‌یافته‌ای هستند. البته این نکته هم هست که آرژانتین نتوانست برابر ما صاحب موقعیت گل شود. در کل بازی برابر بود. این بازی تاکتیکی بود و دو تیم بسیار بابرنامه ظاهر شدند.

فان خال در ادامه گفت: تورنمنت بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم. در روزهای نخست هیچ کس انتظار نداشت که تیم ما از گروهش صعود کند اما ما توانستیم به عنوان تیم نخست از گروه‌مان صعود کنیم و در دیداری سخت مکزیک را از پیش رو برداریم و سپس کاستاریکا را حذف کنیم. در این مرحله نیز برابر آرژانتینی قرار گرفتیم که تیمی بزرگ و مدعی است که در این دیدار نیز ما شکست نخوردیم. ضربات پنالتی کاملا به شانس بستگی دارد و تیمی که خوش‌شانس باشد به پیروزی می‌رسد.

سرخیو رومرو دروازه‌بان آرژانتین در تیم آلکمار هلند شاگرد لوئیس فان خال بود. فان خال در پاسخ به این سوال که آیا از توانایی رومرو در مهار ضربات پنالتی آگاهی داشته است یا نه گفت:‌ البته. خود من پنالتی گرفتن را یاد رومرو دادم.

سرمربی تیم ملی هلند در پایان گفت: وقتی پنالتی اول‌مان را از دست دادیم و حریف پنالتی‌اش را گل کرد اعتماد به نفس آن‌ها افزایش یافت. قبل از ضربات پنالتی با ولار صحبت کردم. او بهترین گزینه ما برای زدن ضربه پنالتی بود اما زدن پنالتی نخست کار آسانی نیست.


  منبع: ایسنا
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=16130

نظـــرات شمـــا