کد خبر : 16131       تاریخ : 1393/04/19 10:30
 سابه یا : آرژانتین تاریخ ساز شد/ برای آلمان احترام قائل هستم

سابه یا : آرژانتین تاریخ ساز شد/ برای آلمان احترام قائل هستم

پیغام: سرمربی تیم ملی فوتبال آرژانتین عملکرد موفق تیمش را در مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2014 مقابل تیم ملی هلند برای صعود به مرحله نهایی، ستود.

پیغام: سابه یا از اینکه تیمش برای اولین بار در 24 سال گذشته به فینال جام جهانی راه یافته خوشحال است و بازیکنانش را به خاطر عملکردشان و پیروزی در مقابل تیم فوتبال هلند ستود.

به گزارش «پیغام» بعد ازتساوی بدون گل ، آلبی سلسته درضربات پنالتی با درخشش رومرو دروازه بان خود، تیم ملی هلند را با نتیجه 4 بر 2 شکست داد و حریف تیم ملی آلمان در فینال این رقابت ها شد.

سابه یاسریع ازبازیکنانش به خاطر این تلاش تشکر کرد ودرکنفرانس مطبوعاتی بعد ازپایان بازی گفت: من به خاطر چند دلیل از جمله بازیکنانم، کارکنان گروه، مردم آرژانتین، خانواده ام و تمام کسانی که به طریقی با تیم آرژانتین همکاری داشته وباعث شدند که من کارم را بهتر انجام دهم، خیلی خوشحالم .

وی در ادامه گفت: من این کار را برای خانواده ام ، فدراسیون فوتبال آرژانتین و مردمی که در آرژانتین جشن می گیرند انجام دادم.ما تاریخ را ساختیم. دفاع آرژانتین فوق العاده قوی عمل کرد.

وی افزود: وقتی احساس می شد بازی باید تغییر کند،بازیکنان این تغییر را انجام می دادند. برای آنها خیلی خسته کننده بود که فضاها را پوشش دهند ولی هرگز ازتلاش خود برای برنده شدن دست نکشیدند و به همین خاطر سه مهاجم ذخیره داشتیم.

این سرمربی 59 ساله اعتراف کرد که احترام زیادی برای فوتبال آلمان قائل است.

وی خاطرنشان کرد: من برای فوتبال دو کشور اهمیت خاصی قائل هستم.آلمان همیشه قدرت فیزیکی وذهنی خود را نشان داده است. آنها بازیکنان فوق العاده ای مانند رومنیگه ، اورات و بکن باوئر داشتند.

وی درپایان گفت: هنوز هم آلمان تیمی است که کار تیمی را بلد است و تمام صفات قبلی خود را نیز حفظ کرده است.

 


  منبع: ایرنا
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=16131

نظـــرات شمـــا