کد خبر : 16135       تاریخ : 1393/04/19 10:44
 سرمربی کره جنوبی از سمت خود کناره گیری کرد

سرمربی کره جنوبی از سمت خود کناره گیری کرد

پیغام: هونگ میونگ بو بدنبال ناکامی تیم ملی فوتبال کره جنوبی در جام جهانی 2014 که هیچ پیروزی در این رقابتها بدست نیاورد، استعفای خود را از سرمربیگری این تیم اعلام کرد.

به گزارش «پیغام»،  تارنمای ای اف سی، هونگ در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز پنجشنبه اعلام کرد که مسئولیت عملکرد نومید کننده کره جنوبی در جام جهانی 2014 را به عهده می گیرد.

وی اظهار داشت: وقتی عازم جام جهانی شدیم من گفتم که به مردم امید خواهیم داد، اما آنها را نومید کردیم. واقعا از این بابت متاسفم و امروز از سمت خود کنار می روم.

هونگ افزود: در سال گذشته اتفاقات زیادی افتاد و من به سهم خود اشتباهاتی را مرتکب شدم.

وی گفت: من تصمیماتی گرفتم که گمان می کردم درآن زمان مناسب است، اما نتایج نشان داد که قصور زیادی داشته ام و مایلم از هواداران از این بابت عذرخواهی کنم.

وی گفت: بعد از بازگشت به خانه در مورد توانایی هایم به عنوان سرمربی به دقت فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که هنوز نقص های بسیاری دارم. احساس نمی کنم توانایی کافی برای هدایت تیم در جام جهانی را داشته ام.

هونگ خاطر نشان کرد: اگر اعلام می کردم به محض برگشت به کشور استعفا می کنم، راه آسانی را برای خود انتخاب کرده بودم. اما احساس کردم ادامه حضور در این سمت و به عهده گرفتن تقصیرها بخشی از مسئولیت های من است.

وی گفت: بازیکنان در شرایط جسمی خوبی عالی نبودند و در کل قصور زیادی شد. اما من باور دارم بازی در جام جهانی سرمایه خوبی برای بازیکنان ماست.

بدنبال ناکامی کره جنوبی در شکست بلژیک، روسیه و الجزایر که باعث شد با قعر نشینی در گروه اچ رقابتهای جام جهانی با این جام خداحافظی کنند، به هونگ بلافاصله پیشنهاد شد از سمت خود کنار برود.

کره جنوبی برای اولین بار از سال 1998 بدون کسب حتی یک برد از گردونه رقابتهای جام جهانی کنار رفت.

با این حال ا فدراسیون کره جنوبی از پذیرش استعفای وی خودداری کرد و بجای آن از وی خواست تا زمان برگزاری جام ملتهای آسیا در ماه ژانویه در این سمت بماند.

هو جونگ مو نایب رییس فدراسیون کره جنوبی گفت: من معتقدم که اخراج هونگ راه حل مشکل نیست و بجای آن باید به این سرمربی 45 ساله اعتماد بیشتری شود.

وی از هونگ دفاع کرد و تعهد فدراسیون کره جنوبی برای اصلاح این تیم برای رقابتهای جام ملتهای آسیا را اعلام کرد.

هونگ که رکورد 135 بازی ملی را در فوتبال کره جنوبی دارد، در جام جهانی 2006 دستیار سرمربی تیم کره جنوبی بود.

او در جام جهانی زیر 20 سال در سال 2009 ، سرمربی تیم کره جنوبی بود و این تیم را به مرحله یک چهارم نهایی این رقابتها رساند که بهترین عمکرد این کشور طی 18 سال گذشته است و توانست با تیم المپیک این کشور مدال برنز بازیهای المپیک 2012 لندن را نیز تصاحب کند.

 


  منبع: ایرنا
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=16135

نظـــرات شمـــا