کد خبر : 1619       تاریخ : 1392/05/30 14:45
میلادت مبارک پیغام جان!

میلادت مبارک پیغام جان!

پیغام جان ! ... امید که تا اَمردادهایِ بسیارِ در راه در کنار مردم بزرگِ دیارِ آفتابِ درخشان بمانی. راستی ! می دانی " اَمرداد" یعنی "جاودانگی " و " نامیرایی" ، و من شادمان ام که تو در ماهِ نامیرایی متولد شده یی. میلادت مبارک پیغام جان!

امید غضنفر

(روزنامه نگار و عضو هیأت تحریریه  پیغام)

درود پیغام جان!... امیدوارم حالت خوب باشد. اگر از حال ما بپرسی، با امیدروزگار می گذرانیم. خوشحالم از این که 16 تابستان سپری کرده ای و اکنون به هیأتِ جوانی خرد ورزی در جامعه ، حضوری تأثیر گذار داری و اقشار مختلف ، نامِ آشنایت را نجواگرند.

پیغام جان! در اَمردادماه، شانزدهمین سالگشتِ میلادت را جشن گرفته ایم و همه ی یارانت یا پیرامون تو  گردآمده اند یا سویی دیگر به تو و همه ی آن سال ها می اندیشند.

 در این سال ها یاران فرهیخته ی بسیاری پا همپای تو بودند و ماندند ؛ از گرامی نام های فرامومش ناشدنی  چون علی هوشمند و اسماعیل منصورنژاد تا نام های مطرح و گران ارجی چون : اسکندر احمدنیا، دکتر عاشوری نژاد ، مهدی جهان بخشان ، حسین حشمتی و سلیمی فرد . از نام آشنایان ارجمندی چون : عبدالله رئیسی ، جهانشیری یار احمدی ، علیرضاعمرانی، مسعودماهینی ؛ غلام احمدی ، شمسی فیصلی تا هنر پویانی گرامی چون : امیر علی پور ، موسی ولی زاده و کریم  محمدی  که تو را هر هفته به زیبایی می آراستند تا با هیأتی شایسته با مخاطبان ات  روبه رو شوی . و سه یار دیرین ارجمندت ؛ صدیقه جمالی که  همواره نگران توست و پیگیر آن که منظم با مخاطبان ات ارتباط برقرار کنی ، راضیه عقیلی مهر  که " فانوس " تو را همچنان روشن نگاه داشته و راحله سادات حسینی که با قلم  - نَه – با " پرگار" می نویسد و پیامِ " پیغام" را هر سو می برد.

در این سال ها ، ده ها شاعر ، نویسنده و پژوهشگر مطرح  بر سپید جامه ات  یادگارها  نوشتند ، و تو بالیدی و رَغمارغمِ همه ی موانع و معضلات بر جای ماندی. در این سال ها تلاش کردی با خبر رسانی و نشر مجموعه هایی از شعر ، داستان ، طنز ، مقاله ، نقد و ... سهمی در ارتقاء سطح آکاهی و فرهنگ جامعه   داشته باشی . یکی از کُنش های به یاد ماندنی ات ، شناساندن خیل شاعران و نویسندگان مستعد و جوانی بود که بارَه نشانیِ تو روندی رو به رشد را تجربه کردند و برخی از مطرحانِ امروزِ استان در عرصه ی ادبیات اند.

 شب های  شعر محلی ات و تجلیلی از بومی سرایان را هرگز از یاد نمی برم پیغام  جان ! ... اکنون می خواهم به احترام ات کلاه از سر بردارم و برخیزم، اما پیش از آن می خواهم از بزرگی یاد کنم که تو را به من و ما هدیه داد،  فرزانه یی نام آشنا که پیغامیان را در یک مأمن گردآورد و پایدارِی تو مدیونِ پایداری اوست؛ دکتر رضا معتمد.

پیغام جان ! ... امید که تا اَمردادهایِ بسیارِ در راه در کنار مردم بزرگِ دیارِ آفتابِ درخشان بمانی. راستی ! می دانی " اَمرداد" یعنی "جاودانگی " و " نامیرایی" ، و من شادمان ام که تو در ماهِ نامیرایی متولد شده یی. میلادت مبارک پیغام جان!

*روزنامه نگار و عضو هیأت تحریریه  پیغام

 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=1619

نظـــرات شمـــا