کد خبر : 16206       تاریخ : 1393/04/20 19:30
روماريو: رئیس فدراسیون فوتبال برزيل را باید به زندان انداخت

روماريو: رئیس فدراسیون فوتبال برزيل را باید به زندان انداخت

پیغام: روماریو ستاره سابق تیم ملی فوتبال برزیل - که در حال حاضر یک قانون گذار است - اعلام کرد مقامات ورزشی این کشور باید به سبب شکست تحقیر آمیز برزیل مقابل آلمان زندانی شوند.

به گزارش «پیغام» به نقل ازانتخاب، تیم آلمان در مرحله نیمه نهایی جام جهانی هفت بر یک برزیل را در هم کوبید.

روماریو پس از این شکست تحقیر آمیز اعلام کرد کنفدراسیون فوتبال برزیل در معرض فساد قرار گرفته است زیرا باشگاه ها سالهاست که همین مدیران را انتخاب کرده اند.

او در بیانیه ای که بر روی اینترنت قرار گرفته است، اعلام کرد:« فوتبال ما سالهاست که دچار مشکل است. عامل این مشکل هم مقاماتی هستند که حتی استعداد حرف زدن درباره توپ را ندارند.»

او - که تیم ملی برزیل در سال 1994 قهرمان جام جهانی شد،همچنین گفت:« آنها بر کرسی های باشکوه خود تکیه زده اند و از میلیون ها دلاری لذت می برند که به حساب هایشان ریخته می شود. »

این مهاجم سابق تیم برزیل گفت بازیکنان و مربیان تیم برزیل را نباید عامل ناکامی در جام جهانی دانست. او افزود خوزه ماریا مارین رئیس کنفدراسیون فوتبال برزیل و مارکو پولو دل نرو معاونش « باید زندانی شوند.»

روماریو - از منتقدان اختصاص هزینه 11 میلیارد دلاری برای جام جهانی - از این موضوع ابراز تأسف کرد که دیلما روسف رئیس جمهور برزیل باید کاپ جام جهانی در برزیل را به تیمی دیگر دهد .

او گفت:« آنها با کاپ جام جهانی از کشور ما می روند و ما با ورزشگاه هایی می مانیم که میلیاردها دلار برای آنها هزینه کرده ایم. این جام شرمساری برای ماست.»

این در حالی است که مدیربرنامه نیمار مهاجم تیم برزیل به سبب شکست تیم برزیل مقابل آلمان از اسکولاری سرمربی این تیم به شدت انتقاد کرد. وگنر ریبیرو فهرستی از ملزومات فنی را برای اسکولاری ارائه کرد .

او در بیانیه ای در توئیتر اعلام کرد سرمربی باید « به آموزش تیم پرتغال بپردازد و هیچ جامی به دست نیاورد . او باید به چلسی برود و اخراج شود ، سپس در ازبکستان مربی گری کند و پس از آن به برزیل بازگردد و هدایت یک تیم از دسته دو برزیل را بر عهده بگیرد.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه از برازیلیا، اسکولاری در جام جهانی 2002 برزیل را قهرمان کرد. او در رقابت های یورو س2004 هدایت تیم پرتغال را بر عهده داشت و این تیم را فینال آن رقابت ها رهنمون کرد و در سال 2006 نیز با تیم پرتغال تا مرحله نیمه نهایی جام جهانی آلمان پیش آمد . او همچنین در ازبکستان مربیگری کرد و هدایت تیم پالمیراس برزیل را نیز بر عهده داشت.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=16206

نظـــرات شمـــا