کد خبر : 16212       تاریخ : 1393/04/20 20:10
آلماني‌ها: آرژانتینی‌های عزیز، نایب‌قهرمانی را تبریک می‌گوییم!

آلماني‌ها: آرژانتینی‌های عزیز، نایب‌قهرمانی را تبریک می‌گوییم!

پیغام: تیم ملی آرژانتین نارنجی‌پوشان هلند را در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۲ شکست داد و به فینال مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ صعود کرد.

به گزارش «پیغام» به نقل از صداي آلمان، اکثر نشریات آلمانی به تاکتیک دفاعی آرژانتین در دیدار نیمه‌نهایی مقابل هلند پرداخته و با توجه به قابلیت‌های گلزنی ملی‌پوشان آلمان معتقدند که یوآخیم لوو و شاگردانش این بار به عنوان مدعی قهرمانی قدم به میدان می‌گذارند و از شانس خوبی برای شکست آرژانتین برخوردارند. برخی از نشریات نیز از هم اکنون آلمان را قهرمان خوانده و دست به تحریک آرژانتینی‌ها زده‌اند.

نشریه پرتیراژ "بیلد" نوشته است: «آرژانتینی‌های عزیز، به فینال خوش آمدید! همچنین کسب نایب‌قهرمانی جهان را به شما تبریک می‌گوییم. مسی و یاران که در ضربات پنالتی هلند را ۴ بر ۲ شکست دادند، نتیجه‌ی دیگری در فینال نخواهند گرفت، جز شکست.» در تحلیل طنز‌آمیز نشریه‌ی وزین "۱۱ دوست" (11 Freunde) نیز از جمله آمده است: «آرژانتین مدال نقره را کسب کرد. در دیدار نیمه‌نهایی میان هلند و آرژانتین نه بازیکنان دو تیم، که مددکاران کنار خط فعال‌ترین چهره‌های میدان بودند. آنان بازیکنان دو تیم را که خوابشان برده بود، با برانکارد به بیرون زمین بردند، تا آخرین آرژانتینی بازمانده در میدان با گل کردن پنالتی مدال نقره را برای تیمش به ارمغان آورد.»

نشریه "زوددویچه سایتونگ" در تحلیل خود از دیداری خسته‌کننده سخن می‌گوید که آرژانتین در آن با زور خود را پس از پیروزی در ضربات پنالتی به فینال رساند. به اعتقاد تحلیلگر این نشریه ملی‌پوشان آرژانتین و هلند بیشتر به سمت عقب در حرکت بودند تا مشتاق به حمله و خطرآفرینی.

نشریه "اشپیگل" در تحلیل و گزارش خود به تکرار دوئل میان آلمان و آرژانتین در فینال پرداخته و از جمله نوشته است: «باز هم شما! تنها حسن یک بازی بد دست یافتن به این آگاهی مطلق است که آلمان نباید نگران نبرد فینال باشد. با توجه به عملکردی که آلمان و آرژانتین در دیدارهای نیمه‌نهایی خود نشان دادند، باید گفت که ملی‌پوشان آلمان مدعی قهرمانی هستند.» تحلیلگر نشریه "فوکوس" در نوشته خود از بدترین دیدار نیمه‌نهایی در تاریخ مسابقات جام جهانی سخن گفته و ضمن اشاره به تاکتیک به‌شدت دفاعی ملی‌پوشان آرژانتین به یوآخیم لوو، سرمربی آلمان توصیه کرده است که برای شکستن دیوار دفاعی آرژانتینی‌ها دیلم را آماده سازد.

در تحلیل هفته‌نامه "دی سایت" نیز در ارتباط با بازی نیمه‌نهایی میان آرژانتین و هلند از جمله آمده: «میان فوتبال باشکوه نخستین دیدار نیمه‌نهایی و فوتبال ناقص دومین دیدار نیمه‌نهایی فقط ۲۴ ساعت فاصله بود. ملی‌پوشان آلمان روز سه‌شنبه با درخشش و جشنی پرشور به فینال صعود کردند. روز چهارشنبه نوبت به آرژانتین رسید که با عملکردی کاملا متفاوت توانست هلند را در ضربات پنالتی شکست دهد و به فینال برود.» به اعتقاد تحلیلگر نشریه "دی ولت" شیوه‌ی خسته‌کننده و نفس‌گیر بازی آرژانتینی‌ها که آنان را در نهایت به فینال رساند، شاهدی است بر این مدعا که تیم آلمان مدعی پیروزی و کسب قهرمانی در بازی فینال مسابقات در ورزشگاه ماراکانا است.


  منبع: بهار نیوز
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=16212

نظـــرات شمـــا