کد خبر : 16227       تاریخ : 1393/04/21 10:14
دعای برزیلی ها: خدایا آرژانتین قهرمان نشود

دعای برزیلی ها: خدایا آرژانتین قهرمان نشود

پیغام: برزیلی ها که باآرژانتینی ها رقابت تاریخی درفوتبال دارند،فکر می کنند قهرمانی آرژانتین در کشورشان به مراتب سنگین تر ازشکست7بر1 مقابل آلمان خواهد بود.


پیغام: برزیلی ها که میزبان جام جهانی 2014 هستند و تیم ملی کشورشان از رسیدن به فینال این جام بازمانده است، حالا دعا می کنند که آرژانتین قهرمان این جام نشود.

به گزارش «پیغام» به نقل از ایرنا از رسانه های محلی برزیل، فینال جام جهانی بیستم 30 دقیقه بامداد روز دوشنبه بین تیم های ملی فوتبال آرژانتین و آلمان برگزار می شود و بازار کری خوانی در سرزمین قهوه بین آرژانتینی ها و آلمانی ها گرم است.

در این بین هواداران آرژانتین از هر فرصتی استفاده می کنند تا شکست سنگین برزیل برابر آلمان را به رخ برزیلی ها بکشند و برزیلی ها هم دست به دعا شده و از خدا می خواهند که به هر قیمتی شده آرژانتین به جام جهانی دست نیابد.

برزیل در دیدار نیمه نهایی جام جهانی 2014 متحمل سنگین ترین شکست خود شد و با نتیجه 7بر1 مقابل آلمان مغلوب گردید.

برزیلی ها که باآرژانتینی ها رقابت تاریخی درفوتبال دارند،فکر می کنند قهرمانی آرژانتین در کشورشان به مراتب سنگین تر ازشکست7بر1 مقابل آلمان خواهد بود.

این اولین بار است که جام جهانی در کشوری برگزار می شود که آرژانتینی ها از راه جاده خود را به آن می رسانند و به همین سبب هزاران آرژانتینی راهی برزیل شده اند تا تیم خود را تشویق کنند.

یک هوادار برزیل در این باره به روزنامه فولا گفت:آرژانتینی ها خود بزرگ بین بوده و زیادی خود را بزرگ می کنند. آنها غیرقابل کنترل هستند و آنقدر سریع رانندگی می کنند که پلیس ما نمی تواند آن ها را بگیرد.

برزیلی ها و آرژآنتینی ها همیشه ستاره های خود را مقابل هم قرار می دهند ،«مسی مقابل نیمار»، «مارادونا رودرروی په له».

آنان حتی در طول برگزاری مسابقات تیم شان در جام جهانی به جای آنکه تیم شان را تشویق کنند، بیشتر تیم برزیل و ستاره های آن راکوبیده و می گفتند:ˈ مارادونا بهتر از په له است و مسی برتر از نیمارˈ

درهمین حال مسوولان فوتبال آلمان نیز امیدوارند که از این اختلاف تاریخی برزیل و آرژانتین استفاده کنند و به همین سبب از طرفداران تیم میزبان خواسته اند که آلمان را در فینال تشویق کنند.

هواداران تیم ملی فوتبال آرژانتین هم اکنون در محوطه ای سر باز در ریودو ژانیرو چادر زده و منتظر مسابقه تاریخی تیمشان با آلمان در ورزشگاه ماراکانا هستند. آنها علاوه بر آشپزی و کارهای روزمره به جشن و پایکوبی هم مشغولند.

آنها می دانند که حریف شان تیم خیلی قدرتمندی است. آلمان در این دوره از مسابقات با مجموع 16 گل، نسبت به 1990 و 1996 تعداد گل های بیشتری به ثمر رسانده و با به ثمر رساندن مجموع 223 گل، دارای رکورد بیشترین تعداد گل در تاریخ جام جهانی است.

آرژانتین تنها تیم این دوره است که تاکنون همه بازی های خود را برده است.

آرژانتین در 5 بازی که تکلیفش در ضربات پنالتی مشخص شد، چهار بار پیروز شده است، اما لیونل مسی در طول 120 دقیقه بازی با هلند حتی یک بار هم در محوطه جریمه هلند پایش با توپ برخورد نکرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=16227

نظـــرات شمـــا