کد خبر : 16239       تاریخ : 1393/04/21 13:30
نمایندگان فوتبال گناوه درلیگ کشور خواستار رسیدگی به مشکلات تیم ها شدند

نمایندگان فوتبال گناوه درلیگ کشور خواستار رسیدگی به مشکلات تیم ها شدند

پیغام: نمایندگان تیم های فوتبال و فوتسال گناوه درلیگ های کشور درنشستی با مسوولان هیات فوتبال استان بوشهر و این شهرستان مشکلات خود را بیان کرده و خواستار حل آنها شدند.

به گزارش «پیغام» ، آنان درنشست بررسی وضعیت فوتبال شهرستان گناوه با حضور رییس هیات فوتبال استان بوشهر در فرمانداری گناوه گفتند: با وجود این که چندین سال در لیگ کشور حضور دارند و افتخاراتی برای استان کسب کرده اما مشکلات حاد مالی چنان آنان را متضرر و بدهکار کرده که حاضرهستند امتیاز تیم های خود را فروخته و یا از حضور در این مسابقات انصراف دهند.

این عده افزودند: برای حضوری شایسته درمسابقات فصل جاری به حمایت وپشتیبانی مسوولان استان و شهرستان بویژه درزمینه برطرف کردن مشکلات گریبانگیر مالی باشگاه های خود نیاز دارند.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس گناوه گفت: این تیم به دلیل فشار و مشکلات مالی دیگر مقدور به ادامه حضور دراین لیگ نیست.

بهمنیار بشخور افزود: نادرجعفری مربی زحمتکش و دلسوز این تیم اموال و دارایی ها ازجمله زمین و ماشین متعلق به خود را فروخته تا این تیم در لیگ ماندگار بماند اما به دلیل مشکلات گریبانگیر مالی دیگر حاضر به همکاری با این تیم نیست.

وی گفت: این تیم حدود 450 میلیون ریال به فدراسیون فوتبال بدهکار، بازیکنان نزدیک به دو میلیارد ریال مطالبه داشته و مربی این تیم مبلغی بیش از هفت میلیارد ریال طلب دارد.

بشخور ادامه داد: بازیکنان این تیم برای مطالبات خود مکرر مراجعه کرده و یا تماس می گیرند و نمی دانیم با دست خالی چگونه جوابشان را بدهیم.

وی بیان کرد: تاکنون چندین تیم خواستار خرید امتیاز این تیم شدند اما حیفمان می آید که آن را واگذار کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گناوه افزود: با توجه به مشکلات موجود از ادارات این شهرستان انتظار داریم تا زمان از دست نرفته، آماده هستیم بدون هیچگونه چشمداشتی این تیم را به آنان واگذار تا این سهمیه را که با تلاش و زحمات بازیکنان و کادرفنی و حمایت های پرشور تماشاگران محفوظ مانده، از این شهرستان خارج نشود.

مربی تیم فوتبال ساحلی موج گناوه که سابقه چند دوره مربیگری این تیم در لیگ کشور را دارد، گفت: برای اعزام به مسابقات کشوری، ازجیب شخصی خود، بازیکنان و ورزشدوستان هزینه می کنیم.

حیدرنیکونژاد افزود: اگرچه برای اعزام به این مسابقات حمایت وکمک های مالی از تعداد انگشت شماری از مسوولان استان و شهرستان شده اما اندک و ناچیز بوده است.

وی اظهارکرد: درچندین دوره حضور در مسابقات کشور، شاهد بودم که تیم ها ازسوی ادارات و شرکت ها اسپانسر مالی خوبی شدند و تنها این تیم مظلوم واقع شده بود.

وی گفت: دردوره قبلی این مسابقات حدود 250 میلیون ریال بدهکار شده ایم و برای حضور درلیگ فصل جاری به حداقل 800 میلیون ریال نیاز داریم.

نیکونژاد افزود: این تیم بازیکنان خلاق و بااستعدادی دارد که سه نفر از تیم جوانان به تیم ملی دعوت شدند.

سرمربی تیم فوتبال ساحلی بانوان حرم گناوه گفت: این تیم تنها نماینده استان بوشهر در لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور است که علاوه بر مشکلات مالی، از زمین وسالن مناسب برای تمرین کردن و خوابگاه برای تیم هایی که به این شهرستان می آیند، محروم است.

معصومه بهمنیاری افزود: به دلیل مشکلات مالی برای حضور دراین دوره قصد انصراف داشتیم که با اصرار و خواهش بیش از حد بازیکنان بناچار از این تصمیم منصرف شدیم.

وی گفت: برای حضور درجلسه توجیهی مسابقات لیگ امسال در فدراسیون فوتبال با هزینه شخصی خود شرکت کردم.

بهمنیاری ادامه داد: چرا تیم های شرکت کننده نظیر نماینده بندرعباس از چنان حمایت و پشتیبانی مسوولان شهر خود مواجه شود اما تیم گناوه که تنها نماینده استان بوشهر است، مورد بی مهری قرار گیرد.

وی افزود: این تیم در دوره قبلی لیگ به دلیل مشکل مالی قادر به خرید دروازه بان نبود که ناچار شدیم از یک بانوی رزمی کار استفاده کنیم.

وی گفت: در فصل گذشته با وجود مشکلات متعدد موفق شدیم مقام سوم کشور را کسب کنیم که درصورت داشتن بودجه می توانستیم قهرمان شویم.

مربی تیم فوتبال ساحلی بانوان حرم گناوه افزود: چند بازیکن این تیم در تیم ملی و تیم های لیگ کشور حضور دارند.

مدیرعامل تیم فوتسال پاس گناوه گفت: این تیم که به مقام اول استان بوشهر رسیده به عنوان تنها نماینده این استان در مسابقات کشوری حضور خواهد یافت اما با مشکلات مالی روبه رو است.

ایرج حیاتی افزود: بازیکنان این تیم مجانی بازی می کنند در حالی که بازیکنان رقبای این تیم قراردادهای مالی خوبی منعقد کرده اند.

وی گفت: راه های زیادی برای برون رفت مشکلات موجود نمایندگان این شهرستان در لیگ کشور وجود دارد که به همت و پیگیری مسوولان نیاز دارد.

وی افزود: استان بوشهر دارای منابع درآمدزای فراوانی است که می توان برای کمک به ورزش از آنان بهره گرفت.

رییس هیات فوتبال گناوه گفت: این هیات نهایت همکاری با تیم های راه یافته این شهرستان به مسابقات کشوری را داشته و ازهیچ کوششی دریغ نکرده است.

منوچهر امیری افزود: این هیات نیز با مشکل مالی مواجه است و برای برگزاری مسابقات باشگاهی از تیم ها کمک گرفته می شود.

رییس شورای اسلامی شهر گناوه گفت: اگرچه وظیفه شورا تیم داری نیست اما درحد توان و حتی از جیب خود به نمایندگان این شهرستان در مسابقات کشوری کمک های خوبی کرده است.

نادر پهلوان زاده افزود: علاوه بر کمک به این تیم ها، حمایت و پشتیبانی و تجلیل از ورزشکاران افتخارآفرین این شهرستان در مسابقات کشوری و بین المللی در اولویت های شورای اسلامی شهر و شهرداری بوده است.

وی گفت: به منظور حمایت و کمک به ورزش این شهرستان، شورای ورزش تشکیل شده که می تواند در این زمینه نقش آفرین باشد.

رییس هیات فوتبال استان بوشهر گفت: رسیدگی به حل مشکلات فوتبال این استان در دستور کار این هیات قرار گرفته که برگزاری این نشست نیز دراین ارتباط بوده است.

محمد نجفی افزود: برای حل مشکلات فوتبال از زمان تصدی مسوولیت نشست و پیگیری هایی برگزار و به استاندار و مدیران ذی ربط انتقال یافته است.

وی اظهارکرد: فوتبال استان بوشهر با داشتن منابع و ظرفیت های خدادادی زیادی که در آن وجود دارد، سزاوار و لایق کمک کردن است که به همت و عزم جدی مسوولان و خرد گروهی و جمعی دلسوزان جامعه ورزش نیازمند است و با محقق شدن آن نه تنها تیم های فوتبال بلکه دیگر رشته های ورزشی ازنظر مالی بی نیاز می شود.

وی گفت: باید بررسی و مشخص شود که به ورزش استان بویژه فوتبال با داشتن چنین ظرفیت هایی همانند تیم هایی نظیر فولاد خوزستان، مس کرمان، آلومینیوم هرمزگان و نفت مسجد سلیمان شده بهره و کمکی شده یا خیر و مسوولان و نمایندگان استان در حل مشکلات قدمی برداشته اند.

نجفی افزود: آیا فوتبال استان استحقاق این را دارد که فردی دلسوز همچون نادرجعفری مربی پرسپولیس گناوه برای تیم مداری و حضور موفق درلیگ، زمین و ماشین خود را بفروشد؟ درحالی که این شخص می توانست از این سرمایه برای اقتصاد و زندگی خود که سودمند بود، هزینه کند.

وی ادامه داد: چرا شهرداری های شهرهایی نظیر کردستان و گیلان می توانند از تیم های لیگی خود حمایت و آنان را کمک مالی کنند اما برای تیم فوتبال پرسپولیس گناوه نمی شود؟

نجفی گفت: راهکارهای متعددی برای رهایی فوتبال استان از وضعیت کنونی وجود دارد که نیاز به خواستن و همت و عزم جهادی دارد زیرا کارهای سخت هیچگاه انسانهای بزرگ را از پای در نمی آورد.

رییس هیات فوتبال استان بوشهر افزود: در شهرستان گناوه ظرفیت ها و منابع فراوانی برای توسعه و کمک به ورزش وجود دارد که باید با همدلی و همکاری مسوولان و افراد دلسوز از آن بهره گرفت.

رییس اداره ورزش وجوانان گناوه گفت: این اداره نهایت همکاری خود را با هیات های ورزشی بویژه نمایندگان فوتبال و فوتسال این شهرستان درمسابقات لیگ کشور داشته است.

رحمان عمادی افزود: کمیته برنامه ریزی درسال جاری برای پروژه های ورزشی نیمه تمام این شهرستان اعتبارات خوبی اختصاص داده که امیدواریم با جذب آن تا پایان سال تکمیل و بهره برداری شوند.

وی گفت: باتوجه به این که ساختمان هیات فوتبال این شهر قدمتی بیش از 30 سال دارد، نیازمند بهسازی و نوسازی است.

فرماندارگناوه گفت: برای برون رفت و توسعه ورزش این شهرستان باید یکسری دیدگاهها را براساس واقعیت ها تغییر داد.

عبدالنبی یوسفی افزود: همدلی، راهکار و پیشنهادها خردجمعی می تواند کمک شایانی به حل مشکلات ورزش این شهرستان کند.

وی اظهارکرد: فرمانداری توجه و حساسیت ویژه ای به ورزش این شهرستان داشته و دراین زمینه با وجود محدودیت ها، در تخصیص اعتبار به طرح های ورزشی نگاه مثبت و اهتمام جدی کرده است.

وی تشکیل شورای ورزش را از دیگر راهکارهای مفید برای توسعه و پویایی ورزش این شهرستان اعلام کرد که تاکنون این شورا نشست های مختلفی برگزار و تصمیمات خوبی اتخاذ کرده است.

فرماندارگناوه گفت: ارایه پیشنهاد مدیریت پسماند بازیافت زباله به منظور کمک به ورزش این شهرستان نیز طرح خوبی است که از شهرداری و شورای اسلامی شهر انتظار داریم این موضوع را پیگیری و محقق کنند.

 


  منبع: ایرنا
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=16239

نظـــرات شمـــا