کد خبر : 16652       تاریخ : 1393/04/30 12
اوقات فراغت در ایجاد انگیزه نقش مهمی دارد
معاون آموزش و پرورش شهرستان دشتی:

اوقات فراغت در ایجاد انگیزه نقش مهمی دارد

پیغام: معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان دشتی گفت: اوقات فراغت در انگیزه، تکامل فردی و اجتماعی و انتخاب افراد نقش اساسی دارد.

به گزارش «پیغام»، سید نیام‌الدین حسینی  اظهار داشت: برجسته‌ترین ویژگی اوقات فراغت، این است که دانش‌آموزان از روی رضایت باطنی از میان مجموعه متنوع و گسترده‌ای از فعالیت‌ها به اختیار خویش یکی را انتخاب و برگزیند.
وی با بیان اینکه برنامه‌های اوقات فراغت باید شادی‌آفرین، سرگرم‌کننده و لذت‌بخش باشد، تاکید کرد: اوقات فراغت ضرورتی است که باید خانواده‌ها و مدرسه به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد.
حسینی تصریح‌کرد: برنامه‌های اوقات فراغت باید ضمن اینکه شادی‌آفرین، سرگرم‌کننده و لذت‌بخش باشد باید از نوعی تعادل برخوردار باشد و افراط و تفریط در آن مشاهده نشود.
وی خاطرنشان‌کرد: در تابستان امسال کانون‌های فرهنگی تربیتی و مدارس تابعه شهرستان دشتی عهده‌دار غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان است.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان دشتی گفت: 3 هزار و 500 نفر از دانش‌آموزان دشتی در فعالیت‌های فرهنگی هنری فنی و ورزشی شرکت می‌کنند.
وی بیان‌ داشت: دو کانون فرهنگی تربیتی، مجتمع ورزشی فجر و 50 فضای آموزشی عهده‌دار فعالیت‌های فرهنگی در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مجری طرح اوقات فراغت در شهرستان هستند.

 


  منبع: فارس
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=16652

نظـــرات شمـــا