کد خبر : 26514       تاریخ : 1393/09/04 13:31
خوش خیم یا بدخیم یا وخیم؟

خوش خیم یا بدخیم یا وخیم؟

شهرام شهیدی

امروز می‌خواهیم درخصوص خوش‌خیم‌ها و بدخیم‌ها با شما گپ بزنیم. نخیر اصلا قصد نداریم بحث سرطان با شما بکنیم. سرطان برای خودش یک بحث چند شماره‌یی می‌طلبد. حتما می‌پرسید اگر بحث سرطان نیست پس چه چیز دیگری وجود دارد که خوش خیم و بدخیم است؟ من هم مثل شما نمی‌دانستم تا اینکه موسیو شیطان یادم داد و البته او هم از محمدرضا باهنر شنیده بود. جناب باهنر در آستانه جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم و فناوری گفته: فرهادی اصلاح‌طلب خوش‌خیم است.

از این حرف ما فهمیدیم هر جناح و نحله فکری‌ای خوش خیم و بدخیم دارد. از این رو باز هم هیات تحقیق و تفحصی در تاریکخانه برپا کردیم تا از تفکرات دوستان اصولگرا رمزگشایی کنیم و ببینیم آنها با بقیه چند چند هستند؟ بعد نتیجه فضولی‌هامان را آنالیز کردیم و شد گزارش ویژه تحقیق و تفحص. فرق هیات تحقیق و تفحص ما این است که تحقیقات ما به سرانجام رسیده و منتشر می‌شود اما تحقیقات دوستان یا به سرانجام نمی‌رسد یا منتشر نمی‌شود !

اصلاح‌طلب بدخیم: خیلی افراد مد‌نظر دوستان بودند. اما چون نامزدهای دیگر این نوع سیاستمدار از دید برخی دوستان اصولگرا خیلی بدخیم و وخیم بودند اجماع روی سید محمد خاتمی صورت گرفت و به اتفاق آرا دوستان، او را اصلاح‌طلب بدخیم معرفی کردند.

اصولگرای خوش خیم: از دید اصلاح‌طلبان، علی مطهری اصولگرای خوش خیم است اما دوستان اصولگرا مهدی کوچک‌زاده را اصولگرای خوش خیم می‌دانند. یعنی چپ و راست این کشور در تعریف خوش خیمی و بدخیمی هم با هم دچار افتراق هستند .

اصولگرای بدخیم: به قول معروف حالا برعکس. البته هیات تفحص معتقد بود برای اصولگرای بدخیم گزینه‌های زیادی روی میز بود. سرانجام جناح اصلاح‌طلب تاریکخانه حمید رسایی را به عنوان اصولگرای بدخیم معرفی کرد و جناح اصولگرای تاریکخانه هم رای به بدخیم بودن اصولگرایی علی مطهری داد.
نکته یک: علی مطهری از دید اصلاح‌طلبان اصولگرای خوش خیم است و از دید اصولگرایان هم اصولگرای بدخیم.

نکته دو: علی مطهری از منظر اصولگرایان بدخیم به خاطر اظهاراتش نماینده مردم نیست و از زاویه دید اصلاح‌طلبان خوش خیم دقیقا به واسطه بیان آزاد و بی‌واهمه و بی‌چشمداشت نظراتش – حتی وقتی در تضاد با منافع مردم است – دقیقا نماینده مردم است.

از بحث وزیر پیشنهادی علوم دور نشویم. به نظر اهالی تاریکخانه مهم نیست دوستان، فرهادی را اصلاح‌طلب خوش خیم بدانند یا بدخیم. مهم این است که اگر ایشان رای نیاورد وضع وزارتخانه وخیم خواهد شد.

 


  منبع: روزنامه اعتماد
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=26514

نظـــرات شمـــا