کد خبر : 27810       تاریخ : 1393/09/12 09:45
شهرداری نقطه مقابل شورا نیست!
عضو شورای شهر بوشهر در گفتگوی اختصاصی با پیغام:

شهرداری نقطه مقابل شورا نیست!

پیغام: مهرزاد آسایش عضو شورای شهر بوشهر در گفتگو با "پیغام" در خصوص برکناری های اخیر شهرداری گفت: برکناری های اخیر در شهرداری تغییرات اخیر در شهرداری را سیاسی نمی دانم!

پیغام: مهرزاد آسایش عضو شورای شهر بوشهر در گفتگو با "پیغام" در خصوص برکناری های اخیر شهرداری گفت: برکناری های اخیر در شهرداری تغییرات اخیر در شهرداری را سیاسی نمی دانم!

وی همچنین در ادامه افزود: داشتن بازوان قوی و کارآمد در  جهت حل مسایل و مشکلات شهر و شهروندان فهیم بوشهری  از اختیارات شهردار است  و امیدوارم که مبنا و معیار تغییرات در شهرداری کارایی اشخاص بوده باشد. در ادامه گفتگوی خبرنگار«پیغام» با این عضو شورای شهر بوشهر می خوانید:
ظاهراً اعضای شورا مصر هستند جلسات علنی شورا را به صورت غیر علنی برگزار کنند. نظر شما در این  زمینه چیست؟
- مدیریت در دنیای امروز باگذشته تفاوت‌های بسیاری پیدا کرده و یکی از این تفاوت‌ها بهره‌مندی از توان رسانه‌هابرای اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها است.خوشبختانه رسانه‌های استان بوشهر به ویژه شهر بوشهر از خبرنگاران  آگاه، پرتلاش، دارای فکر و اندیشه و خلاق سود می‌برد و مدیران شهری باید از این ظرفیت برای افزایش خدمت رسانی در مسیر شفاف سازی به مردم استفاده کنند.
لازم به ذکر است طبق ماده 11 آیین‌نامه اجرایی تشکیلات شورا، جلسات شورا علنی و حضور مستمع با نظر رئیس شورا مجاز است ولی با تقاضای کتبی شهردار، فرماندار و یا بخشدار و موافقت اکثریت حاضر، برگزاری جلسه غیرعلنی بلامانع است.همچنین طبق قانون شوراها برای غیرعلنی بودن جلسات دو سوم اعضا حاضر در جلسه باید رأی بدهند.

 


شما به عنوان عضو شورا، عملكرد شهردار را در اين مدت چگونه ارزيابي مي كنيد؟
- شهردار موفق باید سه برنامه در زمان های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشته باشد. در برنامه های کوتاه مدت اقداماتی  از جمله  بهسازی و راه کارهای ترافیکی  نظیر ایجاد پارکینگ های 45 درجه انجام شود. فاز مطالعات برنامه ی بلند مدت را باید از همان روزهای اول شروع کرد نظیر شهربازی که لازم است  شهردارمحترم هم  در فاز اجرا و هم فاز مطالعه تسریع ویژه ای ببخشد.
شما به عنوان یکی از اعضای شورای شهر نسبت به تغییرات اخیر شهرداری واکنشی نشان نداده اید، آیا این عدم واکنش به این معنا نیست که شما با این تغییرات موافق بوده اید؟
- داشتن بازوان قوی و کارآمد در  جهت حل مسایل و مشکلات شهر و شهروندان فهیم بوشهری  از اختیارات شهردار است  و امیدوارم که مبنا و معیار تغییرات در شهرداری کارایی اشخاص بوده باشد.
آیا  اعضای شورای شهر  نسبت  به این تغییرات مطلع بودند؟
- به سهم خودم خیر!
آيا تقابل بين شهردار و شورا را تاييد مي كنيد؟
- خیر!
شهردار اظهار داشته که در روند تغییرات در شهرداری شخصیتی تک محور نیست اما در چندین مورد به  این  صورت عمل کرده است .ارزیابی شما چیست؟
- وقتی از شهردار به عنوان یار دوازدهم یاد می‏شود بهتر است که اختیارات خود  را شورایی پیش ببرد، چرا که دغدغه و هدف اصلی اعضای محترم شورا و شهردار محترم و تمامی زحمتکشان در شهرداری در جهت برطرف کردن نیازهای شهری است.
6)آیا این تغییرات در شهرداری را سیاسی می‏دانید؟
خیر، تغییرات اخیر در شهرداری را سیاسی نمی دانم!

گفتگو: صدیقه جمالی

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=27810

نظـــرات شمـــا