کد خبر : 28044       تاریخ : 1393/09/17 09:26
مدیری تحصیلکرده و دلسوز

مدیری تحصیلکرده و دلسوز

دکتر سید جعفر حمیدی

از روزی که با سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر آشنا شدم متوجه شدم ، که این سازمان درمسیرتبیین واجرای برنامه های فرهنگی ازهیچ کوششی فروگذارنبوده است.
برنامه هایی برای شناساندن ومعرفی"چهره های ماندگار" استان، برگزاری برنامه های «روزبوشهر» ،همکاری با اهالی قلم وتشویق و ترغیب آنان، خریداری آثارچاپ شده ی نویسندگان،شاعران و هنرمندان و از همه مهمتر جذب بسیاری از هنرمندان سرشناس استان برای همکاری،بخشی از رویکرد فرهنگی درخشان این سازمان به شمارمی آید. کافی ست به نشریه ی وزین و ارجمند "بوشهرنامه" بنگرید و مطالب شماره های مختلف آن را مطالعه نمایید تا متوجه شوید که چه دقت و وسواسی درانتخاب مطالب، طراحی روی جلد در کنار توجه به بوشهرشناسی به کار رفته است.
سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر یک کانون فرهنگی است که نویسندگان زبده در آنجا جمع شده اند تا چرخ فرهنگی این سازمان را به گردش درآورند.
مدیرعامل آن آقای مهندس «صدرالله محمدی باغملایی» از خاندانی سرشناس ، فرهنگ دوست و مذهبی برخاسته است و پدران واجداد وی اهل منبرومحترم بوده اند.
زنده یاد «حاج عبدالخالق محمدی باغملایی» مشهور به «حاج آخوند» ،«حاج ابوالقاسم باغملایی» و بسیاری ازافراد فامیل اواهل منبر، واعظ ومداح حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بوده اند.
برادران و نزدیکان ایشان در کار ساختن مسجد ،حسینیه و کانون های مذهبی وفرهنگی همیشه پیشگام بوده اند که نمونه آن حسینیه ،کتابخانه وکانون فرهنگی عظیم محله باغ زهرا و مسجد بزرگ محله باغملا می باشد.
خود ایشان نیزدرتأسیس این کانون های عام المنفعه سهیم بوده وهمکاری بسیاری داشته و دارد.
جا دارد ازاین شخصیت دلسوز تحصیلکرده و مذهبی قدردانی مناسب به عمل آید.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=28044

نظـــرات شمـــا