کد خبر : 28047       تاریخ : 1393/09/17 09:33
تغییر به جای تقدیر!

تغییر به جای تقدیر!

عبدالحسین کنین

هر نهاد یا سازمانی مشروعیت خود را از مردم می گیرد و این مردم اند که درباره ی عملکرد هر سازمان و نهادی قضاوت می کنند.از طرفی مسئولین هر نهاد، خدمت رسانی به مردم را سرلوحه ی کار خود قرار می دهند اما عملکرد همه ی آن ها یکسان نیست و بستگی به نوع مدیریت همدلی و ارتباط انسانی و منظم با پرسنل تحت اداره ی خود و مردم دارد .
در این یادداشت اجمالی، قصد تحلیل عملکرد ادارات و سازمان ها را ندارم، اما مایلم به سازمانی اشاره کنم که چند سالی است به خاطر مدیریت قوی و مردمی و کارکنان تلاشگر، چنان در دل مردم فرهیخته ی بندر بوشهر جای گرفته که در تاریخ شکل گیری ادارات تا کنون بی سابقه است. سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر به لطف مدیریت مردمی و متعهدانه ی مهندس " محمدی باغملایی" از نظر اقشار مختلف مردم بوشهر -به ویژه طبقه ی تحصیل کرده که چشم و چراغ هر ملتی هستند- نمره ی قابل قبولی گرفته است .
به عنوان یک شهروند بوشهری اعتراف میکنم که تا قبل از مدیریت مهندس محمدی باغملایی اطلاع کاملی از وظیفه ی چنین سازمانی نداشتم و نحوه یمدیریت ایشان و عملکرد همکاران صمیمی و پرتلاش شان بود که باعث شد این سازمان از جایگاه و حرمت خاصی بین مردم برخوردارشود و مردم با اشتیاق در همه ی گردهمایی هایی که از سوی سازمان برگزار میشد شرکت کنند.
در این جا لازم است برخی از خدمات ارزنده ی این سازمان در سال های اخیر را یادآور شوم: مثل برگزاری مراسم با شکوه روز بوشهر،معرفی "چهره های ماندگار" بوشهر، نکوداشت چهره های تاریخی و مذهبی،حمایت از نویسندگان و هنرمندان، تجلیل از به فرهیختگان و چهره های فرهنگی و همچنین چاپ و انتشار مجله ی وزین "بوشهر نامه" که در نوع خود و با مقایسه ای که اینجانب با مجلات فرهنگی چند استان انجام داده ام "شاهکار فرهنگی" است .
مواردی که ذکر شد فقط بخشی از خدمات این سازمان است . واقعاً در شگفتم که این سازمان چه کاری می بایست انجام می داد که نداده که مدیرآن به جای "تقدیر" باید "تغییر" کند. امیدوارم شهرداری بوشهر و مسئولین جدید ما را هم مطلع سازند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=28047

نظـــرات شمـــا