کد خبر : 28054       تاریخ : 1393/09/17 09:50
جاودانگی رازش را با تو در میان نهاد

جاودانگی رازش را با تو در میان نهاد

زهرا رضایی طرهانی‎

زمانی که نام سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهرمطرح می شود ، واژه هایی در ذهن نقش می بندد که درحافظه ماندگار شده اند:"روز بوشهر"،"بوشهرنامه"،ذره بین"،"چارچوغ"و...
هرکدام از این واژه ها شرح مفصلی دارد که ماندگاری شان این گونه بر ذهن حک شده است، ماندگاری ای که تنها به همت و با توان دست اندرکاران سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر امکانپذیر شده است.
در "روز بوشهر "شهر متحول می شود ، زندگی به زیباترین شکل به جریان می افتد و در هرگوش های از شهر حرکت های فرهنگی می توان مشاهده کرد؛ حضور هنرمندان بزرگ در شهر، اجرای موسیقی، تجلیل از چهره های ماندگار، اکران فیلم، برگزاری همایش ها و جشنواره های مختلف و مسابقات هیجان و شوری در شهر به وجود می آورد که حاصل ماه ها تلاش و برنامه ریزی دست اندرکاران سازمان است.
یکی از کارهای مهم سازمان،انتشار"بوشهرنامه"است که میراثی غنی و شناسنامه ی معتبری برای آیندگان این شهراست. هرجلد فصل نامه به موضوع خاصی می پردازد؛آیین ها،ورزش،تجارت،بانوان، گردشگری ، معماری و ... که روند آماده سازی آن بسیارحرف های؛دقیق و بامسئولیت ودلسوزی از سوی " امید  غضنفر"انجام می گیرد.
برگزاری مراسم یادمان نویسندگان و هنرمندان از دست رفته،گرامی داشت بزرگان و فرهیختگان عرصه های ادبی ، هنری و فرهنگی نیز از کارهای درخور تقدیر این سازمان است.
انجمن ادبی به مدیریت " امید غضنفر"درسازمان تشکیل شد که من نیز افتخار همکاری با آن را داشتم و با توجه به تجربه ی سال ها حضور درانجمن های مختلف ادبی، بی تردید و قاطعانه می گویم از بهترین و متفاوت ترین انجمن های ادبی بود که امید به آغاز مجدد فعالیت اش دارم ، انجمنی که با استقبال خوبی هم مواجه شد.
نشریه ی "ذره بین"که با همت کارشناس فرهنگی سازمان خانم "مرضیه مرتب"به چاپ می رسد درحوزه ی اخلاق شهروندی و رفتارهای اجتماعی بحث هایی را مطرح می کند که نشان دهنده ی حساسیت سازمان نسبت به مسائل شهری است.
تولید نشریه ی"چارچوغ"به همت خانم حکمت شعار نیز از دیگر کارهای سازمان است.این نشریه نخستین  مجله ی تخصصی کمیک استریپ در جنوب  به شمار می آید.
این حرکت های ادبی،هنری و فرهنگی مرهون مدیریت شخصی دلسوز، تواناو بی ادعا یعنی جناب مهندس" محمدی باغملایی" و معاون  فرهنگی  خلاق  ایشان جناب " محمد صادق سعیدی" است که شایسته ی تقدیرند.
امید که سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهرهمچنان محکم و استوار درراه اهداف اش گام بردارد. آرزوی توفیق بیشتر برای تمامی دست اندرکاران این سازمان را دارم.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=28054

نظـــرات شمـــا